Gwiazdy

Królowa Elżbieta II abdykuje? "Nie ustąpi, chyba że zostanie do tego zmuszona"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Królowa Elżbieta II

Elżbieta II od 1953 jest królową Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy obawiają się, że 95-letnia monarchini ostatnimi czasy nieco podupadła na zdrowiu. W związku z tym zaczęto spekulować, czy Jej Królewska Mość w najbliższym czasie ustąpi z tronu i przekaże władzę Karolowi? Ekspert skomentował sprawę.

Stan zdrowia Elżbiety II

Niedawno sieć obiegły zdjęcia, na których Elżbieta II chodzi o lasce. Ostatnio monarchini musiała odwołać m.in. swoją podróż do Irlandii Północnej i wyjazd na szczyt COP26 w Glasgow. Lekarze zalecili jej odpoczynek.

14 listopada miała pojawić się na nabożeństwie z okazji Dnia Pamięci, który związany jest z upamiętnieniem weteranów brytyjskich sił zbrojnych. Jednak Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformował, że królowa nie będzie obecna na uroczystości. Wraz z informacjami o gorszym stanie zdrowia Elżbiety II, zaczęły pojawiać się podejrzenia, czy Jej Królewska Mość niebawem ustąpi z tronu, a władzę przejmie jej syn Karol?

Zobacz wideo: Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy Źródło: Dzień Dobry TVN

Ekspert o abdykacji Elżbiety II

W programie "Today Show" dziennikarz Dickie Arbiter, ekspert w temacie rodziny brytyjskiej i były rzecznik Elżbiety II stwierdził, że królowa z pewnością nie będzie chciała abdykować.

- Nie ustąpi, chyba że zostanie do tego zmuszona. Jest oddana tej pracy i nadal będzie ją wykonywać - powiedział Dickie Arbiter.

Ekspert podkreślił też, że już kilka lat temu monarchini powierzyła część spraw synowi i wnukowi. - Będzie miała mniej obowiązków. Jak wiemy, nie podróżuje już od 2012 roku - pozostawiła to Karolowi i Williamowi - dodał Arbiter.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości