Gwiazdy

Małaszyński, Musiał i Zakościelny o 11. edycji Kalendarza Dżentelmeni: "To jest nasz obowiązek"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kalendarz Dżentelmeni od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że wszystkie egzemplarze tegorocznej edycji już się wyprzedały. Ale nie wszystko stracone. Jego bohaterowie postanowili bowiem przekazać swoje zdjęcia na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tej wyjątkowej akcji aktorzy opowiedzieli w naszym programie.

Kalendarz Dżentelmeni 2021

Od lat aktorzy, muzycy, dziennikarze, sportowcy i artyści biorą udział w fantastycznej akcji, której pomysłodawcą jest Olivier Janiak. "Kalendarz Dżentelmeni", bo o tym projekcie mowa, powstał już po raz 11. Tegoroczna edycja to aż 16 męskich bohaterów, którzy chcą pomagać.

- Mam taki problem od zawsze, że nie mogę przejść obojętnie, kiedy ktoś potrzebuje pomocy i odkąd pamiętam, kiedy Olivier zaproponował mi udział w tym przedsięwzięciu, długo się nie zastanawiałem. Bardzo się cieszę, że po dekadzie, zdecydowaliśmy się po raz 11. Udało nam się zebrać ponad 350 tysięcy złotych. Cały nakład się wyprzedał, więc to tylko pokazuje, jak bardzo Dżentelmeni są w dzisiejszych czasach potrzebni. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny mogłem uczestniczyć w tym projekcie i pomóc tym, którzy tego potrzebują - mówił Paweł Małaszyński.

W tym roku Dżentelmeni wspierają Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, Fundację Pomóż Im z Białegostoku, Fundację TVN oraz projekt budowy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

- Przez 11 edycji kalendarza myślę, że uwiarygodniliśmy za sprawą Oliviera tych wszystkich dżentelmenów. Wiem, że pieniądze rzeczywiście trafiają do dzieci - podkreślił Maciej Zakościelny.

Dla Macieja Musiała, Pawła Małaszyńskiego i Macieja Zakościelnego to kolejna edycja, w której uczestniczą.

- Mam takie podejście, że to jest nasz obowiązek. Jeżeli możemy do czegoś się przyczynić, to musimy to zrobić. Największą pracę wykonuje Olivier, bo my tylko pojawiamy się na sesji i później siedzimy w studiu i mówimy, jak fajnie wyszedł kalendarz. On przez trzy miesiące załatwia papier, drukuje to - zaznaczył Maciej Musiał.

Dżentelmeni wspierają WOŚP

Wszystkie egzemplarze 11. edycji Kalendarza Dżentelmeni zostały wyprzedane. Mamy jednak dobrą wiadomość dla osób, które nie zdążyły go kupić. Portrety Dżentelmenów będzie można wylicytować na aukcji WOŚP.

- Zachęcamy do licytacji i wsparcia WOŚP - apeluje Maciej Musiał, a my przekierowujemy was na stronę aukcji.

Jaki jest Dżentelmen?

Panów, których gościliśmy w naszym studiu, zapytaliśmy, jakimi cechami powinien charakteryzować się prawdziwy dżentelmen.

- Wszystko, co wiąże się z pomocą, jest atrybutem dżentelmena, człowieka, który ma swoje zasady - uważa Maciej Zakościelny.

Według Maćka Musiała dżentelmenem jest mężczyzną, który łączy w sobie różne cechy.

- Gentle - czuły, delikatny, man – mężczyzna, mocny, silny. Myślę, że połączenie tych dwóch członów to jest dżentelmen - wyjaśnia aktor.

Zobacz też:

Magda Gessler zaprosiła nas do swojego domu. Restauratorka w intymnej rozmowie zdradziła m.in. co sądzi na temat zięcia

Anna Dereszowska i jej partner zmieniają swoje życie. "Robimy to z myślą o przyszłości naszych dzieci"

"Na Wspólnej" kończy 18 lat. Jak gwiazdy serialu wspominają pierwsze chwile na planie?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości