Gwiazdy

Johnny Depp kończy 58 lat. Jak zmieniał się mistrz filmowych metamorfoz?

Gwiazdy

cover video/x-news

Johnny Depp bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych na świecie aktorów. Wiele osób kojarzy go jako kapitana Jacka Sparrowa, bądź Edwarda Nożycorękiego, jednak jest o wiele więcej ról, w których zabłysnął swoim talentem. Zobacz, jak się zmienił od początku kariery.

Początek kariery Johnny'ego Deppa

Johnny Depp już od najmłodszych lat był uosobieniem prawdziwego buntownika. Urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro w USA. Jego ojciec był inżynierem, natomiast mama zajmowała się domem. Rozwiedli się kilka lat później, kiedy już mieszkali na Florydzie, co spowodowało u Johnny'ego załamanie nerwowe. Pocieszenia szukał w narkotykach, przez co wyrzucono go ze szkoły . Wówczas zapragnął zrobić karierę muzyczną i grał w kilkunastu różnych zespołach, ponieważ był zaciętym gitarzystą-samoukiem (pierwszą gitarę kupiła mu mama, gdy miał 12 lat). Występował nawet z zespołem The Kids, jako support Iggy Popa.

W 1983 roku w wieku zaledwie 20 lat poślubił Lori Anne Allison . Choć rozwiedli się dwa lata później, to właśnie ona poznała go z Nicolasem Cage'em, który załatwił mu rolę w horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów". Spodobała mu się praca na planie i postanowił spróbować rozwijać się w tym kierunku. Ukończył szkołę aktorską w Los Angeles i dostał angaż w filmie "Pluton", a także serialu "21 Jump Street", który sprawił, że Depp zyskał rozgłos. To umożliwiło mu rozpoczęcie kariery na wielkim ekranie.

Najpopularniejsze filmy z Johnnym Deppem

Na początku lat 90. jego kariera ruszyła na dobre. Świetnie zostały ocenione role Johnny'ego w "Beksie" oraz kultowym "Edwardzie Nożycorękim". Wówczas aktor w pełni korzystał z życia pierwszoligowej gwiazdy i nie stronił od skandali. W 1993 roku w klubie Deppa o nazwie Viper Room River Phoenix zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Kilka miesięcy później aktora aresztowano za spowodowanie strat w hotelu na Manhattanie. Często zmieniał także partnerki. Spotykał się m.in. z Sherilyn Fenn, Winoną Ryder, Jennifer Grey czy modelką Kate Moss. Był przystojny, młody i bogaty. W końcu w 1996 roku usidliła go Vanessa Paradis. Tworzyli parę aż przez 16 lat.

- Najbardziej boję się publicznych wystąpień, ze szczególnym uwzględnieniem przemówień . Pamiętam, kiedy byłem na uroczystości wręczenia Złotych Globów za rok 1991, że przez cały czas modliłem się: "Boże błagam cię, żebym tylko nie wygrał! Mój Edward Nożycoręki wcale nie był taki dobry!". Na szczęście nagrodę dostał Gerard Depardieu i to on musiał wygłosić mowę - wyznał w wywiadzie dla magazynu "Machina".

Zagrał też w takich filmach, jak m.in. "Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993), "Żona astronauty" (1999), "Jeździec bez głowy" (1999), "Blow" (2001), "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003), "Marzyciel" (2004), "Charlie i fabryka czekolady" (2005), "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006), "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007), "Wrogowie publiczni" (2009), "Alicja w Krainie Czarów" (2010), "Turysta" (2010), "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011), "Mroczne cienie" (2012), "Jeździec znikąd" (2013), "Alicja po drugiej stronie lustra" (2016), "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (2016), "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (2017), "Morderstwo w Orient Expressie" (2017) oraz "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" (2018).

- Wszystkie filmy, w których grałem łączy wspólny wątek – dotyczącą osób, które tak zwani normalni ludzie nazywają dziwakami - mówił Johnny Depp w jednym z wywiadów.

Jego kariera zwolniła w 2018 roku, a wszystko za sprawą związku z Amber Heard. Aktor poznał ją na planie "Dziennika zakrapianego rumem" i w 2012 roku porzucił dla niej Vanessę Paradis. Pobrali się w 2015 roku, jednak kilka miesięcy po ślubie pojawiły się plotki, jakoby Johnny znęcał się nad aktorką. Związek zakończył się rozwodem w 2016 roku, jednak jeszcze dwa lata później nie milkły komentarze odnośnie do tego, co wydarzyło się pomiędzy byłymi małżonkami, a magazyn "The Sun" nazywał aktora "damskim bokserem". Wiele osób przypuszcza, że Amber ukartowała wszystko dla pieniędzy, jednak mimo tego, że m.in. Vanessa Paradis i Winona Ryder stanęły po stronie Deppa, twórcy filmowi przestali go zatrudniać w swoich produkcjach.

Johnny Depp twierdzi, że ma nowe dowody na kłamstwa Amber Heard. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości