Gwiazdy

Joanna Koroniewska walczy z hejtem w mediach społecznościowych. "Skala zjawiska mnie przytłoczyła"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
Instagram
Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska należy do grona gwiazd, które nie pozostają obojętne na internetowy hejt. Aktorka doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą to zjawisko, ponieważ sama często musi stawić czoła niewybrednym komentarzom na swój temat. W ramach otwartej walki z mową nienawiści gwiazda opublikowała w sieci przejmujący post.

Joanna Koroniewska walczy z hejtem

Joanna Koroniewska jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Nie dziwi zatem fakt, że problem hejtu w Internecie nie jest jej obcy. Aktorka nieraz padła ofiarą bezpodstawnej krytyki i doświadczyła wielu przykrości ze strony hejterów. To zmotywowało ją do działania. Gwiazda zaczęła poruszać ten temat na swoim instagramowym profilu, jednocześnie dzieląc się ze swoimi fanami przykładami złośliwych komentarzy. Na odzew internautów nie trzeba było długo czekać. Najlepszym tego dowodem jest najnowszy wpis artystki.

- Po moich ostatnich postach dotyczących hejtu, wiele z Was napisało do mnie w prywatnych wiadomościach, że też mierzy się z nim na co dzień i w dodatku kiepsko sobie z tym radzi. Skala zjawiska mnie przytłoczyła! Były też osoby, które napisały, że nie zdawały sobie sprawy, że coś, co piszą jest hejtem, dla nich było to tylko wyrażenie opinii, ale po czasie zrozumiały, że mogły taką "opinią" kogoś skrzywdzić. Takie refleksje umacniają mnie w przekonaniu, że warto mówić i pisać o hejcie - czytamy w instagramowym poście Joanny Koroniewskiej.

Joanna Koroniewska przeciwstawia się mowie nienawiści w sieci

Joanna Koroniewska postanowiła zachęcić fanów do dalszej dyskusji na temat hejtu w mediach społecznoścowych. W rozległym wpisie umieściła pytania, dzięki którym dyskusja o groźnym zjawisku rozgorzała na dobre.

- Jestem ciekawa, jaka jest Wasza definicja "hejtu"? I kiedy - Waszym zdaniem - jakaś krytyczna wypowiedź jest hejtem, a kiedy nie? Piszcie w komentarzach, o tym trzeba uświadamiać - zachęcała aktorka, wywołując prawdziwą lawinę komentarzy.

- "Skala zjawiska jest ostatecznym dowodem na to, że jako społeczeństwo nie jesteśmy wystarczająco dojrzali, by korzystać z możliwości swobodnego komentowania treści w Internecie. Anonimowe komentarze wyciągnęły z nas to, co najgorsze", "Ludzie zapominają, że zła energia wobec innych jak bumerang do nich wraca", "Jeżeli prosimy kogoś o opinię, to musimy mieć świadomość, że ona może być pozytywna lub negatywna. Jednak gdy nie prosimy nikogo o opinię, a mimo wszystko ktoś ją wyraża w negatywny sposób, to jest to hejt. Dlatego warto się zastanowić, zanim otworzymy usta czy coś napiszemy", "Hejt jest wtedy , kiedy doskonale wiesz , że swoją opinią skrzywdzisz" - pisali internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości