Joanna Koroniewska straciła mamę w młodym wieku. "Po jej śmierci przychodziły mi do głowy złe rozwiązania"

Źródło:
"Twój Styl"
Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska w wieku 22 lat pochowała mamę. W szczerej i kobiecej rozmowie opowiedziała o bolesnej stracie i o tym, jak sobie z nią poradziła. - Wiedziałam, że w ekstremalnej sytuacji nikt mnie nie uratuje - przyznała.

Joanna Koroniewska w wieku 22 lat straciła mamę

Śmierć rodzica to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakimi musimy się mierzyć. Na tę sytuację nigdy nie jest się gotowym. A tym bardziej w młodym wieku, kiedy nagle z dnia na dzień trzeba stać się w pełni samodzielnym. Tak było w przypadku Joanny Koroniewskiej.

Zobacz wideo: Rozmowy o śmierci

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Zostałam sama w wieku 22 lat. Mama umarła i mój świat się zawalił. Po co żyć? Myślałam. Byłam młodą kobietą potrzebującą wsparcia, rady, obecności matki - mówiła Joanna Koroniewska w rozmowie z Agnieszką Litorowicz-Siegert, dziennikarką magazynu "Twój Styl".

Joanna Koroniewska o żałobie po śmierci mamy

Po odejściu najbliższej osoby Joanna Koroniewska przechodziła okres buntu. - Nie czytałam nic. Każda książka, którą brałam do ręki, kojarzyła mi się z nią. (...) Przychodziły mi do głowy złe rozwiązania. Używki, które odcinają emocje i sprawiają, że mętnieje ci umysł. Ale ich nie spróbowałam. Wiedziałam, że w ekstremalnej sytuacji nikt mnie nie uratuje - przyznała na łamach "TS".

- Wytłumaczyłam sobie, że każde traumatyczne doświadczenie, nawet śmierć mamy, uczy mnie doceniać to, co mam. Czasem słyszę, że w tym nienormalnym świecie jestem normalna. Może właśnie dlatego, że zawsze wiedziałam, co jest w życiu najważniejsze, bo wcześnie to straciłam - podsumowała.

Joanna Koroniewska była wychowywana tylko przez mamę. Nie ma rodzeństwa. Dlatego - jak podkreśliła w wywiadzie - dla niej najważniejsza jest rodzina. - W pewnych okresach świadomie rezygnowałam z rozwijania kariery - zaznaczyła.

Zobacz wideo: Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków

Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków
Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: "Twój Styl"

Źródło zdjęcia głównego:  Kamil Piklikiewicz/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości