Najnowsze

Demi Lovato znów nazywa siebie kobietą. "Nie czułam się do końca jak kobieta. Nie czułam się też jak mężczyzna."

Najnowsze

Autor:
Patrycja
Sibilska
Źródło:
plejada.pl
Demi Lovato

Demi Lovato w rozmowie z z aktorką i prezenterką telewizyjną Tamarą Dhią poruszyła problem osób niebinarnych. Przyznała także, że na nowo czuje się kobietą i swoją płeć tak właśnie określa, stosując zaimki "ona, jej".

Demi Lovato miała problem z określeniem swojej płci

Piosenkarka określiła się publicznie jako osoba niebinarna w maju 2021 roku, czym wywołała skandal obyczajowy. Swoją nieumiejętność określenia jakiej płci osobą czuje się bardziej wyrażała prosząc o to by zwracano się do niej przy użyciu neutralnych zaimków: "they, them". W ostatnim wywiadzie z Tamarą Dhią przyznała jednak, że aktualnie czuję się bardziej kobieco. Zmianę tę zauważyli także fani gwiazdy, po tym jak w opisach swoich postów w mediach społecznościowych, ponownie zaczęła o sobie mówić używając płci żeńskiej.

Społeczność LGBT

Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

"Ponownie zaadaptowałam zaimki ona/jej" - potwierdziła w rozmowie i dodała wyjaśniając: "W zeszłym roku moja męska i żeńska energia były zrównoważone. Kiedy stawałam przed toaletami, na których drzwiach widniały napisy 'dla pań', 'dla panów', nie wiedziałam, którą łazienkę wybrać, ponieważ nie czułam się do końca jak kobieta. Nie czułam się też jak mężczyzna. Czułam się jak człowiek i o to właśnie chodzi w neutralnych zaimkach. Według mnie tu chodzi o pełne odczuwanie swojego człowieczeństwa. Ostatnio czuję się bardziej kobieco."

Szacunek do człowieka - to najważniejsze według gwiazdy

Lovato wyznała, że rozumie iż kwestie niebinarności mogą być skomplikowane i niezrozumiałe dla otoczenia, podobnie jak sposób ich nazywania odpowiednimi zaimkami.

"Nikt nie jest idealny. Wszyscy mylimy zaimki, zwłaszcza gdy dopiero się tego uczymy. Chodzi tylko o szacunek"- powiedziała artystka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło: plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Backgrid/East News

Pozostałe wiadomości