Gwiazdy

Elliot Page pokazał nowe zdjęcie do paszportu. Transpłciowy aktor nie kryje wzruszenia

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Elliot Page nie może napatrzeć się na swoje paszportowe zdjęcie. Odkąd zdecydował się na korektę płci, jego życie nabrało barw. Aktor czuje się świetnie we własnej skórze i chętnie manifestuje to światu. Tak jak teraz, kiedy musiał zrobić nowe zdjęcie do dokumentu.

Elliot Page poddał się korekcie płci

Elliot do niedawna figurował w dokumentach jako Ellen Page. Jego droga do oficjalnego ustalenia tożsamości i opowiedzenia o niej publicznie nie była łatwa. W lutym 2014 r. podczas przemowy w ramach Kampanii Praw Człowieka, gwiazdor wyznał, że jest lesbijką. W grudniu 2020 roku wyznał natomiast, że określa się jako transpłciowy mężczyzna.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

Na korektę płci zdecydował się w wieku 33 lat. Elliot jest jednym z reprezentantów młodego pokolenia, który nagłaśnia temat transpłciowości i walczy o prawa osób trans. Aktor, jako dziecięca gwiazda, na ekranach debiutował pod koniec lat 90. Największy rozgłos przyniosły mu role w takich filmach, jak "Juno", "Incepcja" i "X-Men: Days of Future Past".

Elliot Page na paszportowym zdjęciu

Odkąd Elliot Page dokonał coming outu jako osoba trans, chętnie zabiera głos w sprawie swojej tożsamości. Jego wyznania można przeczytać i usłyszeć nie tylko w wywiadach, ale także w mediach społecznościowych. Aktor cieszy się sporą rzeszą fanów, która od lat wspiera go w drodze do własnego "ja". Teraz możemy zobaczyć jego najnowsze zdjęcie paszportowe. To wielka chwila dla Elliota.

- Nigdy nie myślałem, że pokocham zdjęcie do paszportu - czytamy we wpisie.

Fani dają aktorowi ogrom wsparcia. W komentarzach czytamy: "Najlepsze zdjęcie do paszportu, jakie widziałem", "Niesamowicie przystojny mężczyzna. Piękne zdjęcie", "Wyglądasz wspaniale. Nie mogę się napatrzeć", "Dajesz nam mnóstwo siły i nadziei. Zdjęcie wygląda rewelacyjnie".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

Pozostałe wiadomości