Gwiazdy

Jennifer Lopez wystąpiła na scenie ze swoim dzieckiem. Przedstawiła Emme jako osobę niebinarną

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jennifer Lopez podczas koncertu w Los Angeles zaśpiewała wraz ze swoim 14-letnim dzieckiem, Emme Muniz. Wokalista przedstawiła pociechę neutralnie płciowo, jako osobę niebinarną. O szczegółach w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Występ Jennifer Lopez w Los Angeles

Jennifer Lopez w 2008 roku została mamą bliźniąt - Maximiliana i Emme. Gwiazda światowej sceny muzycznej uwielbia śpiewać ze swoimi pociechami. Wraz z Emme wystąpiła w 2020 roku na finale Super Bowl. Teraz po raz kolejny 14-letnie dziecko pojawiło się u jej boku na koncercie w Los Angeles. To, w jaki sposób gwiazda zapowiedziała ich wspólny wykon, zwróciło uwagę mediów.

- Wielkie brawa dla Jennifer Lopez ze strony tych wszystkich, którzy starają się krzewić wiedzę i wspierać środowiska LGBT+. J.Lo wystąpiła na scenie z jednym ze swoich dzieci, z Emme, i dała do zrozumienia bardzo wprost, że jej dziecko jest niebinarne, to znaczy, że nie identyfikuje się konkretnie z żadną z płci. Jak w takim razie mówi się o takiej osobie? Używa się zaimków ono/oni - wyjaśnił Mateusz Hładki.

Jennifer Lopez ma niebinarne dziecko

Lopez przed występem z Emme powiedziała: "Odkąd ostatni raz występowaliśmy razem na tak dużym stadionie, cały czas proszę, żeby ze mną śpiewało ponownie. A ono nie chce. Jest bardzo, bardzo zajęte".

Prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska zauważyła, że kwestię doboru właściwych zaimków świetnie rozwiązano na wyższych uczelniach w Stanach Zjednoczonych. - Jest przyjęte, że trzeba określić, z jakimi zaimkami chcecie przyjmować korespondencję, np. akademicką - wskazała.

- To jest wyraz szacunku i aprobaty dla decyzji drugiego człowieka - dodał Mateusz Hładki. - Nic nie jest zakładane a priori, tylko dajemy możliwość, żebyś to ty nas poinformował, jak mamy mówić, żeby było najlepiej - stwierdził.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości