Joanna Koroniewska o złośliwych komentarzach: "Nie są patentem na pozbycie się kompleksów"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska od lat jest aktywna w mediach społecznościowych. Grono jej obserwatorów nieustannie się powiększa, a to przekłada się na ryzyko zetknięcia z hejtem. Aktorka nie pozostaje obojętna na słowną agresję i z godną podziwu wytrwałością przeciwstawia się jej przejawom. Najlepszym tego dowodem jest post, w którym gwiazda odniosła się do wybranych przykładów złośliwych komentarzy.

Joanna Koroniewska o mowie nienawiści w sieci

Joanna Koroniewska nieraz poruszała w mediach społecznościowych temat hejtu, skłaniając tym samym wiele osób do refleksji. Publikowane przez nią posty to odpowiedź na krzywdzące praktyki, które dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Gwiazda wyraźnie podkreśliła to w kolejnym apelu. Szczery wpis został opatrzony przykładami niewybrednych komentarzy, które padły pod jej adresem.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Nie publikuję hejtów po to, żebyście mi współczuli i pisali, że "mam się nie przejmować, bo jestem super". Wrzucam je dlatego, że na Instagram wchodzą też nasze dzieci i czytają te komentarze!!! Jaki to dla nich przykład??? Najgorszy z możliwych. Dbajmy o to, żeby uczyć nasze dzieci szacunku i akceptacji do drugiego człowieka. A wszystkim będzie żyło się lepiej - napisała aktorka na swoim profilu.

Joanna Koroniewska walczy z hejtem

W rozległym wpisie Joanna Koroniewska zwróciła też uwagę na fakt, że mowa nienawiści jest oznaką słabości, a zdecydowana większość hejterów próbuje z jej pomocą odwrócić uwagę od własnych przywar. Niestety nie można wyzbyć się wad, krzywdząc innych ludzi.

Złośliwe komentarze i dowalanie innym nie są patentem na pozbycie się własnych kompleksów

Pouczający apel nie pozostał obojętny internautom. Świadczy o tym chociażby imponująca liczba komentarzy, które znalazły swoje miejsce pod postem artystki. Głos w ważnej sprawie postanowili zabrać także inni przedstawiciele polskiego show-biznesu, w tym Piotr Gąsowski.

- Joasiu! Ja tak robię od jakiegoś czasu. Pokazuję te hejty. Wiele osób pisze, żebym tego nie robił, gdyż to jest reklama dla tych hejterów. Zdecydowana większość jednak uważa, że to jest najlepsza broń na nich! Zawstydzać! Wyciągać z tchórzliwego cienia! Będę tak robił! Smutne jest też to, że niektóre portale plotkarskie (...) do tego hejtu namawiają! Ale najważniejsze, że zarówno Wy jak i ja, mamy zdecydowanie więcej ciepłych, mądrych, życzliwych i wrażliwych wpisów! To jest potęga… nawet jeśli czasem Państwo mają inny punkt widzenia na wiele spraw, umiemy ze sobą rozmawiać i z szacunkiem dyskutować - napisał aktor.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Kami Piklikiewicz/East News/Instagram

Pozostałe wiadomości