Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk ujawnia nam swoje plany na sportową emeryturę. "Jestem kobietą pełną życia"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Joanna Jędrzejczyk kończy karierę
Joanna Jędrzejczyk kończy karierę Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Joanna Jędrzejczyk po swojej ostatniej walce na gali UFC 275 z Chinką Zhang Weili, postanowiła zakończyć karierę. W programie Dzień Dobry TVN zawodniczka zdradziła kulisy swojej decyzji i opowiedziała o planach na przyszłość.

Joanna Jędrzejrzyk o swojej ostatniej walce

Joanna Jędrzejczyk zmierzyła się 11 czerwca w Las Vegas z Chinką Zhang Weili w trakcie gali UFC 275. Niestety przegrała ten pojedynek w drugiej rundzie. Przeciwniczka ją znokautowała. Poprzednio zawodniczki walczyły w 2020 roku i wówczas również Polka poniosła porażkę.

- Spodziewałam się, że to będzie jedna z najtwardszych, najmocniejszych walk w mojej dotychczasowej karierze i się nie pomyliłam. To podczas pierwszej walki, dwa lata temu z Weili Zhang, obie postawiłyśmy sobie bardzo mocne warunki i to zwycięstwo mogło pójść zarówno na jedną jak i na drugą stronę. Wtedy też wygrała Weili. Zdominowała mnie mocno w pierwszej rundzie, zaskoczyła mnie bardzo mocną siłą, bardzo duża różnica sił. Zaskoczyła mnie tym sprowadzeniem i dość dużo czasu zajęło mi wyjście z tej przez nią zdominowanej pozycji parterowej - tłumaczyła Jędrzejczyk.

I dodała:

- Słuchajcie, obudziłam się w połowie spadania na matę, słysząc dzwony, a była niedziela, więc w którymś kościele dzwoniło. To wygląda naprawdę strasznie, jak widziałam te zdjęcia, to nie pamiętam żebym tak stała. To moja ulubiona pozycja do spania. Właśnie na brzuszku z ręką pod głową.

Joanna Jędrzejrzyk o planach na przyszłość

Joanna Jędrzejczyk w oktagonie spędziła dwadzieścia lat. W trakcie ostatniej walki wygłosiła wzruszającą przemowę i podkreśliła, że to ostatni pojedynek w jej karierze.

- Wiedziałam, że jeżeli coś pójdzie nie po mojej myśli, i że zależy w jakim stylu to będę chciała odłożyć to na bok. Te przygotowania były naprawdę bardzo mocne, ja byłam w najlepszej formie życiowej, ale ten sport jest brutalny i piękny w tym samym momencie. Ten nokaut wykluczył mnie z dalszego uczestnictwa - wyznała zawodniczka.

Joanna Jędrzejczyk przygotowywała się do tej walki przez pięć miesięcy. Niestety wiązała się z tym rozłąka z bliskimi. Przez lata bycia w oktagonie mieszkała w Tajlandii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, często wyjeżdżała i rzadko bywała w domu.

- Teraz jest czas żebym pokorzystała z tego, co udało mi się wypracować przez te wszystkie lata. Sama jeszcze muszę ochłonąć z tą decyzją, ale wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Byłam w sporcie bardzo mocnym, który ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, a nawet i życie. Ja wiem, że jestem kobietą pełną życia, pełną zainteresowań, pełną pasji i chce po prostu je rozwijać - zdradziła.

W trakcie swojego przemówienia po walce zawodniczka wspomniała, że chciałaby zostać mamą. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziała nieco więcej o tych planach.

- To nie jest tak, że to ma już nastąpić. Tutaj chodzi o tę dynamikę, która się dzieje w sporcie i o to, jak ten sport może się odbić na naszym zdrowiu i życiu. Wiadomo, że tu jest kontakt bezpośredni na głowę. Tak samo jak chce rozwijać swoje biznesy, które mam od wielu lat czy zainteresowania, to do tego potrzebuję przede wszystkim trzeźwego umysłu. Nie chcę być jedną z tych zawodniczek, które były kiedyś mistrzynią i będą wychodzić do walk, wygrywać, przegrywać. Chce zachować swoją godność, dziedzictwo, a przede wszystkim zdrowie żeby w przyszłości normalnie funkcjonować, aby przejść tę tranzycję życia sportowego, które opierało się na wyjazdach, skupieniu się na sobie, przygotowaniach, ciężkiej pracy fizycznej i psychicznej, w tranzycję w normalne życie. I przede wszystkim poświęcenie czasu moim bliskim - podsumowała.

Joanna Jędrzejczyk chce wystartować także w Rajdzie Dakar i cały czas promować zdrowy styl życia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości