Styl życia

Pracuje z mężczyznami i wiele razy usłyszała: "Miejsce kobiety jest w kuchni". Ma na to ciętą ripostę

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Agnieszka Galewska o pracy z mężczyznami
Agnieszka Galewska o pracy z mężczyznamiDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Agnieszka Galewska to niezwykle przedsiębiorcza kobieta. W swojej karierze zajmowała wysokie stanowiska i w wielu miejscach pracowała wśród mężczyzn. W trakcie sesji do kampanii społecznej Marty Banaszek, "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" opowiedziała Darii Pacańskiej z dziendobry.tvn.pl o tym, co zdarzyło jej się usłyszeć od kolegów.

Agnieszka Galewska o pracy z mężczyznami

Agnieszka Galewska jest jedną z ambasadorek kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie". Nam opowiedziała, jak wygląda jej praca wśród mężczyzn. - Niejednokrotnie usłyszałam, że miejsce kobiety jest w kuchni, ale wychodzę z założenia i tak zawsze powtarzałam, że tak, bo w kuchni też jest potrzebny dobry manager - stwierdziła.

Jak reagować na niemiłe komentarze?

Agnieszka Galewska przyznała, że nie zawsze potrafiła stanowczo zareagować na szowinistyczne komentarze, szczególnie na początku swojej drogi zawodowej.

- Byłam pełna obaw, bo nie do końca byłam pewna siebie, trafiłam do męskiego świata. To był i transport, i górnictwo, więc nie było mi łatwo. To nie dawało żadnych efektów, bo to powodowało wręcz, że panowie czuli, że mają na to przyzwolenie - podkreśliła Galewska.

I dodała: "odkąd zaczęłam mówić, że jestem inteligentna, niebrzydka i w życiu sobie poradzę, i od kiedy zaczęłam mówić, że miejsce kobiety jest w kuchni, bo każda kuchnia, każdy dom potrzebuje dobrego managera, to poczułam się lepiej.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości