rola kobiety

    Agnieszka Galewska to niezwykle przedsiębiorcza kobieta. W swojej karierze zajmowała wysokie stanowiska i w wielu miejscach pracowała wśród mężczyzn. W trakcie sesji do kampanii społecznej Marty Banaszek, "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" opowiedziała Darii Pacańskiej z dziendobry.tvn.pl o tym, co zdarzyło jej się usłyszeć od kolegów.

    Czy płace kobiet i mężczyzn powinny być równe? Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Jednak węgierska minister do spraw rodziny uważa, że kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami, mogą się za to spełniać się w roli matki. Jej słowa wywołały na Węgrzech gorącą dyskusję.

    W krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) można oglądać wystawę "Gender w sztuce". Zdjęcia przedstawiające mężczyzn w pełnym makijażu, odgrywających typowo kobiece role wzbudziły kontrowersję. Dlaczego ujęcia gorszą? Co mogło przyświecać twórcom tych zdjęć? Jaki stosunek do wystawy mają nasi goście: działacz społeczny, socjolog Mariusz Drozdowski (aka Jej Perfekcyjność), seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz oraz dziennikarka Brygida Grysiak?