Jak namówić dzieci do mycia zębów? Ojciec Redaktor radzi

Damian Michałowski
East News
Źródło: Dzien Dobry TVN
Bardzo ważnym jest, żeby o higienę jamy ustnej dbać od samego początku. Jednak nie wszystkie dzieci chętnie chwytają za szczoteczkę. Damianowi Michałowskiemu udało się namówić swoje pociechy. Jak to zrobił?

Namawianie dzieci do mycia zębów

"Szczotka, pasta, kubek, czysta woda…"– tą piosenką próbujemy nakłonić najmłodszych do mycia zębów. Nie zawsze jednak chwytają haczyk i przekonanie ich, że szczotkowanie powinno być nawykiem, stanowi nie lada wyzwanie. Ten problem zauważył Damian Michałowski.

Mycie zębów... rodzice mogliby napisać elaboraty na ten temat, bo czasami idzie łatwiej, a czasami w ogóle nie idzie

- zaznaczył.

I jak dodał, w przypadku jego pociech nie było problemów. Helenka chce robić wszystko to, co Henio. Dlatego w momencie, kiedy starszy braciszek chwyta za szczoteczkę, ona także.

Ojciec Redaktor radzi

Prowadzący Dzień Dobry TVN zaznaczył, że razem z żoną myli dzieciom zęby od pojawienia się pierwszego mleczaka. Klucz do sukcesu? Odpowiednio zaaranżowane otoczenie. Co to znaczy? Przede wszystkim dobra pasta do zębów.

Pasta z odpowiednim stworkiem i smakiem ;) (Heniek uwielbia Smoka i ze smokiem ma szczoteczkę, a Helenka wybrała Pingwina)

- napisał Damian Michałowski.

Kolejnym ważnym elementem jest dobrze dobrana szczoteczka – najlepiej spersonalizowana. Czym kierować się przy kupnie? Dopasowaniem do stworka na paście rzecz jasna.

Jak zapobiegać próchnicy? Porady eksperta

Z roku na rok wzrasta liczba dzieci, które mają próchnicę. Niestety dotyczy ona coraz młodszych. Przyczyną takiej sytuacji jest zbyt duża ilość cukru w diecie i niedokładne mycie zębów. Jak się okazuje, największym błędem rodziców jest dawanie małemu dziecku szczoteczki i uczenie go samodzielności. Maluch bez pomocy rodziców nie jest w stanie dobrze wyczyścić sobie zębów.

Zdolności manualne dzieci są w jakiś sposób ograniczone, jest taka zasada, że do momentu, do którego dziecko samo nie zawiązuje idealnie sznurówek na kokardkę, powinno się myc dziecku zęby. Do 9 nawet 12 roku życia możemy myć dzieciom zęby.

- powiedziała Aleksandra Burczyńska dentystka dziecięca. Cała rozmowę zobaczycie poniżej:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Damian Michałowski wybrał się z synem na wizytę do dentysty. "Nie przebiegała tak łagodnie jak pierwsza"

Uśmiechologia, czyli uzdrawiająca moc pozytywnego myślenia. Dowiedz się, dlaczego powinniśmy się uśmiechać

Jak oswoić dziecko z dentystą? „Częste przychodzenie powoduje pozytywne nastawienie”

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości