szczoteczka do zębów

    szczoteczka do zębów

    Szczotkowanie zębów wcale nie jest takie proste, jak się niektórym wydaje. Jak zatem je myć, aby były ładne i zdrowe? Zapytała o to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

    Na rynku szczoteczek do zębów znajdziemy modele manualne, elektryczne, soniczne i wykorzystujące ultradźwięki. Z pastami też nie jest łatwiej: mamy do wyboru te z fluorem i bez niego. Miętowe i o smaku cynamonu lub lukrecji. W specjalistycznych sklepach dentystycznych znajdziemy również pasty zawierające wyłącznie naturalne składniki. Istnieją jeszcze irygatory. Jak nie zagubić się w gąszczu możliwości w kwestii dbania o higienę jamy ustnej? Jak czyścić zęby dzieciom? Pani Gadżet Anna Ibisz-Nowak dokonała przeglądu produktów dbających o nasze dziąsła i zęby.

    Ponad połowa Polaków idzie do stomatologa dopiero wtedy, gdy boli ząb. Nie potrafimy odpowiednio szczotkować zębów i nie dbamy o profilaktykę. O wynikach "narodowego przeglądu paszczy", czyli akcji "Uśmiechnij się Polsko", rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dorotą Olczak-Kowalczyk, konsultantem wojewódzkim w zakresie stomatologii dziecięcej oraz Katarzyną Fabjaniak-Czerniak, koordynatorką akcji. Pamiętajcie, że zdrowy uśmiech zależy od nas samych!