Gwiazdy

Gwiazdy o swoich ikonach stylu. Kim się inspirują?

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Ikony stylu według gwiazd

Kobiety od wieków inspirują się innymi przedstawicielkami płci pięknej, które często przełamują konwencje i eksperymentują. Naśladują ich sposób bycia i styl ubierania się. A kto jest prawdziwym wzorem dla polskich gwiazd? O tym opowiedziały podczas gali Elle Style Awards 2022.

Ikony stylu według polskich gwiazd

W każdym stuleciu pojawia się wiele osobowości wyznaczających trendy w sposobie bycia czy modzie. Oryginalne kobiety bywają podziwiane, ale i krytykowane, bo wyróżniają się na tle innych. Ich eksperymenty niekiedy mierzą się z hejtem, ale też inspirują. A na kim wzorują się współczesne Polki?

- Zawsze lubiłam taki styl mody kobiecej, którą reprezentuje np. Diane Keaton w większości filmów Woody'ego Allena. Ja lubię tak trochę po męsku, tak trochę oversize'owo. (...) Wydaje mi się, że styl to przede wszystkim poczucie własnej wartości i dopiero jak to się ma, to można flirtować z trendami i dobrze się poczuć w tym wszystkim - powiedziała Lara Gessler.

- Ja będę banalna, ponieważ jest to oczywiście Kate Moss ze względu na to, że emanuje po prostu jakąś taką nonszalancją, wolnością. Jeśli chodzi o budowanie trendów to chyba jest najmocniejsze nazwisko w ciągu ostatnich dziesiątek lat - stwierdziła Kasia Warnke.

Kim inspirują się Polki?

Kasia Lins zdradziła, że inspiruje się Vivienne Westwood, piosenkarka Luna wyznała, że podobają jej się stroje Björk, Blanka Lipińska powiedziała, że inspiruje się Natalią Siwiec, natomiast Bogna Sworowska ujawniła, że bliski jej sercu jest minimalizm Audrey Hepburn.

- Moją ikoną stylu, jeżeli chodzi o styl ubierania jest Hailey Bieber. Bardzo lubię się inspirować jej stylem. Natomiast styl, to nie jest tylko styl ubierania się. To jest również postawa, to, czy kierujemy się w życiu pewnymi wartościami i te wartości przekazujemy dalej, czy szanujemy drugiego człowieka - zauważyła Julia Wieniawa.

- Nie mam ikony stylu, bo wydaje mi się nadal - zawsze tak uważałam - że to, jak wyglądamy jest jednak odzwierciedleniem tego, co tam w środku mamy i tak staram się żyć - dodała Magda Mołek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości