Ikony stylu

    Kobiety od wieków inspirują się innymi przedstawicielkami płci pięknej, które często przełamują konwencje i eksperymentują. Naśladują ich sposób bycia i styl ubierania się. A kto jest prawdziwym wzorem dla polskich gwiazd? O tym opowiedziały podczas gali Elle Style Awards 2022.

    Gianni Versace zmarł 24 lata temu, dokładnie 15 lipca 1997 roku. Został zastrzelony na schodach własnego domu w Miami Beach przez seryjnego zabójcę. Mimo jego śmierci, dom mody zdolnego projektanta do dziś jest jednym z najbardziej prestiżowych. Jak do tego doszło? Wyjaśnia Sabina Zięba, ekspertka modowa serwisu dziendobry.tvn.pl.

    To wielka rewolucja w historii najpopularniejszego na świecie magazynu modowego. Choć na okładkach "Vogue'a" wielokrotnie gościli mężczyźni, zawsze występowali oni w towarzystwie kobiet. Teraz, po raz pierwszy od 127 lat, Harry Styles dostąpił elitarnego zaszczytu i stał się pierwszym mężczyzną na okładce biblii mody.

    Urodziła się w latach 30. ubiegłego wieku, jednak inspirację dla milionów kobiet stanowi do dziś. Brigitte Bardot jest niewątpliwą gwiazdą francuskiego kina, a także ikoną mody. To ona zrewolucjonizowała kobiecą garderobę. 28 września 2022 roku obchodzi swoje 88. urodziny. Co jej zawdzięczamy? Sprawdziła to ekspertka modowa serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.

    Stylistka Alicja Napiórkowska zajrzała do garderoby Filipa Bobka. Kiedy aktor, którego stylizacje zawsze przyciągają wzrok na czerwonym dywanie, zaczął zwracać uwagę na ubiór? Skąd czerpie inspirację? I jakie są jego modowe pragnienia na wiosnę? "Za mało odważny" - tak Filip Bobek określa swój styl w trzech słowach. Zgadzacie się?