Gwiazdy

Iga Świątek udziela się charytatywnie. Ze swoim teamem wsparła akcję "Szlachetna Paczka"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zwyciężczyni tegorocznego French Open wspólnie ze swoim teamem dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Iga Świątek tym razem pomogła rodzinie pani Alicji, która ma czwórkę dzieci i wychowuje je zupełnie samotnie.

Iga Świątek w akcji "Szlachetna Paczka"

Jedna z najzdolniejszych polskich tenisistek zaangażowała się w pomoc charytatywną. W przygotowaniu podarunków świątecznych w ramach akcji "Szlachetna Paczka" Idze Świątek pomógł cały jej team, czyli tata Tomasz (również sportowiec - wioślarski olimpijczyk z Seulu z 1988 roku), a także trener Piotr Sierzputowski, psycholog Daria Abramowicz oraz trener przygotowania fizycznego i fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk. Dlaczego nastolatka się na to zdecydowała?

- Przede wszystkim pomaganie daje mi poczucie, że to, co robię ze swoim życiem ma też wpływ na innych . Mogę wykorzystać też swój sukces właśnie do tego, żeby innym żyło się lepiej, co zawsze - właściwie od początku, jak grałam w tenisa - miałam z tyłu głowy, że to będzie kiedyś mój cel. Przyznam, że wcześniej nie miałam do końca pomysłu np. jak można coś takiego zrealizować, a dzięki takim inicjatywom, właśnie jak Szlachetna Paczka, możemy to zrobić i to jest wspaniałe - wyznała Iga Świątek.

Tenisistka zdecydowała się pomóc pani Alicji, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci . Kobieta jest po trudnych doświadczeniach osobistych, była w związku, w którym partner stosował przemoc. Wiadomo, że jest jej bardzo ciężko. Dziś stara się stworzyć bezpieczny świat i możliwą przyszłość dla swoich dzieci, a jej największym marzeniem jest to, by jej pociechy - pomimo trudności - tak jak ona, nigdy się nie poddawały.

W Szlachetnej Paczce od zespołu Igi Świątek znalazły się zapasy jedzenia, koce oraz środki czystości, a także piętrowe łóżko , ponieważ dzieci pani Alicji marzą o tym, by mogły spać w oddzielnych łóżkach - niestety w mieszkaniu brakuje miejsca na pojedyncze modele.

Jak zaangażować się w pomoc?

Takich historii, jak pani Alicji jest jednak więcej. Na szczęście każdy z nas może pomóc. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób , a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

- Pomaganie to sport drużynowy, dlatego #teamSwiatek wkracza do akcji. Nadal wiele rodzin czeka na wsparcie. Wejdź na stronę Szlachetnej Paczki i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Zostało jeszcze kilka dni - napisała na Instagramie Iga Świątek.

Choć akcja funkcjonuje cały rok, tylko do 11 grudnia na stronie Szlachetnej Paczki będzie można wybrać rodzinę, której chce się pomóc.

- Myślę sobie, że to jest taki element światła w tych czasach, w których ten koronawirus z prawej, z lewej... To rzeczywiście jest taki element dobrej energii - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości