Gwiazdy

Idris Elba otrzymał pozytywny wynik testu. Kolejny aktor zarażony koronawirusem

Gwiazdy

Aktualizacja:

Brytyjski aktor i producent padł ofiarą zakażenia koronawirusem. „Dziś rano dostałem pozytywne wyniki badań na obecność COVID-19” – poinformował swoich fanów Idris Elba na Twitterze. Jak czuje się teraz?

Idris Elba zakażony koronawirusem

47-letni aktor opublikował na swoich mediach społecznościowych post, w którym informuje swoich fanów o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa COVID-19.

Miałem kontakt z osobą, która również otrzymała wynik pozytywny i dowiedziałem się o tym w zeszły piątek. Zrobiłem test, a teraz poddaję się kwarantannie

- relacjonuje Idris Elba.

Aktor nie zdradził osoby, od której mógł zarazić się koronawirusem. Wszystko wskazuje jednak na to, że do zakażenia doszło 4 marca podczas imprezy organizacji charytatywnej WE z udziałem brytyjskich celebrytów i tysięcy młodych osób w Londynie. Idris Elba spotkał się tam z żoną premiera Kanady Sophie Gregorie Trudeau , u której kilka dni temu potwierdzono zarażenie koronawirusem.

W czasie kwarantanny Idrisowi towarzyszy jego żona Sabrina Dhowre Elba, która wciąż czeka na wynik swojego testu.

Aktor nawołuje do odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych ludzi, którzy nas otaczają na co dzień oraz prosi o szczególną ostrożność.

Przyszedł czas, aby poważnie pomyśleć o bezpiecznym dystansie i dokładnym myciu rąk. Są ludzie, którzy nie wykazują objawów choroby, a mogą ją rozprzestrzeniać

- podkreśla aktor.

Kontynuując, nawołuje do tego, aby każda osoba, która poczuje się gorzej, bądź zauważy u siebie symptomy choroby, zgłosiła się niezwłocznie do odpowiednich jednostek i poddała się testowi na obecność koronawirusa:

Jeśli byłeś narażony na kontakt, czujesz się gorzej i masz wrażenie, że powinieneś poddać się testowi – zrób to!

- mówi Brytyjczyk.

Zarażona kolejna gwiazda z Hollywood

Idris Elba to już trzecia hollywoodzka gwiazda, która potwierdziła swoje zakażenie koronawirusem. Pierwszym aktorem, który poinformował o swojej chorobie, był Tom Hanks, który zachorował razem z żoną podczas pobytu w Australii. Wiadomość o zakażeniu wirusem przekazała również urodzona na Ukrainie aktorka, modelka i gwiazda 22. Filmu z serii o Jamesie Bondzie zatytułowanego Quantum of Solace - Olga Kurylenko.

Idris Elba - kariera

Aktor urodzony w Londynie przełom swojej kariery zaliczył dzięki roli w amerykańskim serialu kryminalnym Prawo ulicy. Jego popularność nabrała tempa dzięki triumfie podczas Złotych Globów w 2012 roku, gdzie za rolę w serialu Luther otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy aktor. Do jego najbardziej znanych produkcji należą Beasts of No Nation - za co również został nominowany do Złotych Globów w 2016, Pacific Rim, Prometeusz, Mroczna wieża czy Gra o wszystko. Na wielkim ekranie w ostatnim czasie mogliśmy go oglądać w filmach wyprodukowanych przez Marvel Marvel: Avengers: Wojna bez granic oraz Thor: Ragnarok.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości