Gwiazdy

Wojciech Szczęsny poddany kwarantannie. U jednego z zawodników Juventusu wykryto koronawirusa

Piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem. Co dalej z Ligą Mistrzów?, źródło: x-news

Gwiazdy

Wojciech Szczęsny poddany kwarantannie. U jednego z zawodników Juventusu wykryto koronawirusa

Piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem. Co dalej z Ligą Mistrzów?, źródło: x-news

Koronawirus uderza w świat sportu. U obrońcy zespołu mistrza Włoch wykryto obecność wirusa w organizmie. Czy Wojciech Szczęsny, Cristiano Ronaldo, Pablo Dybala i pozostali piłkarze Juventusu Turyn zostaną poddani kwarantannie?

Daniele Rugani zakażony koronawirusem

W środę wieczorem na oficjalnej stronie drużyny pojawił się komunikat o tym, że jeden z zawodników jest zarażony koronawirusem. Środkowy obrońca Daniele Rugani otrzymał pozytywny wynik testu na obecność choroby.

Aktywowaliśmy od razu wszystkie procedury izolacyjne

- napisały władze Juventusu w oficjalnym oświadczeniu.

Jak informuje klub, 25-latek czuje się dobrze i nie ma na razie żadnych objawów chorobowych, jednak musi zostać odizolowany od drużyny i poddać się leczeniu. Doniesienia potwierdził sam Daniele, publikując na swoim Instagramie wpis, ostrzegający przed bezlitosnym wirusem.

Chcę uspokoić wszystkich, którzy się o mnie martwią, nic mi nie jest. […] Wzywam wszystkich do przestrzegania zasad, ponieważ ten wirus jest bezlitosny! Zróbmy to dla siebie, naszych bliskich i osób wokół nas 

- napisał włoski piłkarz.

Zawodnicy Juventusu poddani kwarantannie

Nie podlega wątpliwości to, że cała drużyna miała kontakt z zarażonym Daniele Ruganim. Kilka dni temu został rozegrany ostatni mecz Juventusu przeciwko drużynie Inter Mediolan. Zgodnie z procedurami cała drużyna zostanie poddana 14-dniowej kwarantannie. Bramkarzem Starej Damy jest Wojciech Szczęsny, który z tego powodu izolacji, nie będzie mógł wziąć udziału w zgrupowaniu drużyny narodowej podczas zbliżających się spotkań towarzyskich

Izolacja Wojciecha Szczęsnego oznacza również kwarantannę dla jego żony Mariny Łuczenko-Szczęsnej i ich niespełna 2-letniego syna Liama. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
12.03.2020
Hania
Jej ta kwarantanna Sie przyda nie tylko teraz ale na dluższe lata