Gorące tematy

Trwa pandemia koronawirusa. Martyna Wojciechowska alarmuje: „Na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych”

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Gorące tematy

Trwa pandemia koronawirusa. Martyna Wojciechowska alarmuje: „Na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych”

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

WHO ogłosiło pandemię koronawirusa, a wracająca z wyjazdu Martyna Wojciechowska wyraziła swoje zaniepokojenie sytuacją na warszawskim lotnisku. Dziennikarka poinformowała o braku kontroli podróżnych na Okęciu.

Martyna Wojciechowska o sytuacji na lotnisku

W środę (11.03) Martyna Wojciechowska wrzuciła na swoje media społecznościowych post, który może budzić niepokój. W czasach, gdy trwa pandemia koronawirusa i zamykane są przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe i instytucje publiczne, na polskim lotnisku Okęcie brak kontroli podróżnych.

Zamykamy szkoły, sale treningowe, odwołujemy spotkania, także te małe, prywatne... Tymczasem wracam z krańca świata, a na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych

- napisała w poście.

W Ghanie, gdzie była Martyna Wojciechowska, jak dotychczas nie zanotowanego żadnego przypadku COVID-19. Tymczasem na lotnisku w Akrzre wszystkim mierzona jest temperatura, personel pracuje w maskach, a dla każdego za darmo dostępne są żele antybakteryjne. 

Mariusz Stachowiak i jego doświadczenia na lotnisku

Podobne doświadczenia miał fotograf i podróżnik Mariusz Stachowiak. Choć przyjechał z Tajlandii, nikt nawet nie zainteresował się tym, skąd wraca i nie została mu zmierzona temperatura.

Ląduje na lotnisku w Warszawie, a tu nikt mi nie zmierzył temperatury, nikt się nie spytał skąd ta opalenizna. No to pilnują bezpieczeństwa w Polsce czy nie?

- zaalarmował na swoim fanpage’u.

Jest zaniepokojony tym, że w obecnej sytuacji podchodzi się do realnego zagrożenia zarażeniem koronawirusem i uważa, że jesteśmy daleko w tyle z profilaktyką, nawet jeśli chodzi o Tajlandię. Tam, na lotnisku, jak w Ghanie, znajdują się dozowniki z płynem antybakteryjnym.

Lotnisko Chopina komentuje

Relacje Martyny Wojciechowskiej i Mariusza Stachowiaka mogą budzić niepokój. O komentarz w tej sprawie serwis Plejada poprosił rzecznika warszawskiego lotniska Okęcie . Piotr Rudzki poinformował, że żele antybakteryjne powinny w najbliższym czasie zostać udostępnione podróżującym. Oznajmił też, że pracownicy lotniska  działają w zgodzie z wytycznymi od służb sanitarnych, a kontrole realizowane są w przypadku osób wracających z określonych państw i doraźnie dla wszystkich miejsc.

Wyznaczone kierunki to są Włochy, Chiny i Korea Południowa. Oznacza to, że nie każdy lot jest poddany takiej samej kontroli. Nasze służby medyczne są cały czas gotowe do działania.

- poinformował.

Koronawirus w Polsce

Na ten moment w Polsce zostało potwierdzonych 47 przypadków zarażenia koronawirusem. W związku z panującą pandemią Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię (tel. 800 190 590). Dzwoniąc na nią, możemy uzyskać informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia koronawirusem. Lekarze przypominają też m.in. o konieczności częstego mycia rąk. 

Zobacz także:

Mycie rąk jest modne. Zobacz wideo: 

Co sądzisz o tym artykule?
92
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0