Gwiazdy

Drag queen Himera z "Usłyszcie nas!": "Zdarza się, że podrywają mnie faceci"

Gwiazdy

Drag queen Himera/"Usłyszcie nas!" TTV

Kim jest pierwsza drag queen prowadząca program w polskiej telewizji? Himera opowiada o tym, jak wciela się w kobietę i dlaczego to lubi.

Himera, to drag queen prowadząca „Usłyszcie nas!” , autorski program TTV. Show otwiera drzwi przed ludźmi, którzy czują się artystami i lubią wyrażać siebie poprzez muzykę, taniec oraz śpiew, ale do tej pory nie mieli szansy na szerszą prezentację. Bohaterami są silne osobowości idące pod prąd a w programie nie brakuje sprzecności.

Kim jest drag queen Himera?

Himera na co dzień jest mężczyzną. Jednak jako drag queen może stać się kobietą, by robić swoje show. To jest jej pasja. Mentorzy podczas jednej z rozmów poprosili ją, aby pokazała swoją "męską stronę". Odmówiła, ponieważ w programie chce zostać zapamiętana jako drag queen. Zdradziła jednak imię: Staszek.

Staszek ma 23-lata i jak czytamy w Internecie, pochodzi z Ukrainy. Gdy miał 16 lat wyjechał do Stanów Zjednoczonych, a po maturze rozpoczął studia w Polsce. Jest absolwentem studiów artystycznych.

Jak to się stało, że Staszek wcielił się w Himerę?

- Od dziecka czułem kobietę w środku siebie. Zawsze chciałem wyrazić swoją kobiecość. Wydaje mi się, że każdy człowiek ma w sobie tę kobiecość, nieważne, której płci on jest. Zadałem sobie pytanie: "A jakbym ja wyglądał w wersji kobiecej?". Stąd narodził się pomysł, żeby spróbować i tak poszło jedno za drugim i zostałem na tej scenie już trzy lata – powiedziała Himera.

Pasją Himery jest make-up.

- Lubię malować. Z papieru przeniosłem się na twarz. Dlatego makijaż jest moją ulubioną

częścią wizerunku. Pozwala mi tworzyć i bawić się kolorami - wyjaśnia prowadząca program.

Himera w „Usłyszcie nas!”

Prowadząca drag queen jest bardzo barwną postacią. Jak sama mówi: "show robię na co dzień".

A co pokazałaby, gdyby była uczestniczką programu?

- Zrobiłabym numer burleskowy. Burleska polega na tym, że człowiek, który akceptuje swoje ciało jest w stanie podzielić się nim na scenie z innymi. To taki bardzo czuły striptiz, artystyczny. To jest coś, co lubię robić. To by się spodobało widzom – powiedziała Himera.

Nie mamy wątpliwości, że byłoby to show na najwyższym poziomie, pełen wdzięku, gracji i sensualności.

Himera w "Usłyszcie nas!" TTV

Drag queen a osoba transpłciowa. Himera wyjaśnia różnicę

- Zdarza się, że podrywają mnie faceci – mówi piękna Himera.

Zdarza się też, że musi odpowiadać na pytania, kiedy zmieni płeć. To pytanie zadał również Łukasz Lodkowski.

- Ja to wszystko muszę tłumaczyć. Nie potrzebuję zmieniać płci, bo ja jestem drag queen – wyjaśniła.

Himera opowiedziała Łukaszowi "Lotkowi" Lodkowskiemu, o tym, jak wygląda jej życie jako drag queen, a jak wygląda życie osób transpłciowych.

- Drag queen to jest iluzja, performens, show. Nakładam makijaż, perukę i tworzę iluzję – mówi.

Prowadząca program na co dzień jest mężczyzną, który lubi występy artystyczne i performance w przebraniu kobiety. Jest to jej pasja. Kocha makijaż, piękne suknie i chodzenie na obcasach. Jednak nie chce zmieniać swojej płci, ponieważ świetnie czuje się, jako mężczyzna. Osoby transpłciowe chcą zmienić swoją płeć, dążą do tego. Nie czują się dobrze w swoim ciele, dlatego potrzebują zmiany.

- Płeć z którą się identyfikują, nie odpowiada ich płci biologicznej. Dokonują korekty, żeby dobrze czuć się ze sobą. Ja nie potrzebuję korekty, bo dobrze czuję się będąc facetem. Tylko czasami lubię sobie poszaleć jako kobieta – wyjaśniła Himera.

Usłyszcie nas! Emsja

Program można oglądać w każdą niedzielę o godz. 22:30 w TTV. Usłyszcie nas” to nie jest zwykły talent show. W programie nie ma jurorów i ocen. Jest natomiast kolegium mentorów towarzyszące: Monika Kuszyńska, wokalistka, Łukasz „Lotka” Lodkowski stand-up’er, Krzysztof Hirsztritt, uczestnik „Down the road. Zespół w trasie”, Przemysław Kossakowski.

Zobacz także:

„Usłyszcie nas!”. Program pełen sprzeczności

Autor: Aleksandra Pietrzak

Pozostałe wiadomości