Gwiazdy

Genialny introwertyk, emocjonalna policjantka i podejrzana zakonnica. Kulisy powstawania serialu "Herkules"

Gwiazdy

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Kinga Burzyńska
„Herkules” – na planie nowego serialu
„Herkules” – na planie nowego serialuDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Jesień to ulubiona pora roku fanów seriali. W ofercie TVN i Playera we wrześniu zaroiło się od ciekawych propozycji na coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory. Jedną z nich jest "Herkules". Jak powstawał serial łączący losy piekielnie inteligentnego introwertyka z emocjonalną policjantką? Sprawdziliśmy to w Dzień Dobry TVN.

Herkules - genialny introwertyk

Głównym bohaterem 8-odcinkowej serii jest tytułowy, grany przez Rafała Maćkowiaka, Herkules Nowak. Wycofany i zarazem niezwykle inteligentny detektyw, któremu nie udaje się zdać egzaminu do szkoły policyjnej.

- Marzył o tym, żeby stać się policjantem, tak jak jego tata, ale nie za bardzo mu to wychodzi przez specyfikę tej postaci, przez jego charakter, ale udaje mu się to dzięki Sylwii - opisał swojego bohatera Maćkowiak.

A jak postać Herkulesa postrzega odtwórczyni roli wspomnianej funkcjonariuszki? - Wchodzę w takie bardzo poukładane, schematyczne życie (...), w którym właściwie wszystko opiera się na matematyce, tam u niego nie ma przypadków, (...) on ma wszystko wyliczone, zaplanowane - mówiła Weronika Książkiewicz.

Matka Przełożona w kręgu podejrzanych

Kinga Burzyńska wybrała się na plan zdjęciowy serialu, którego sceny kręcone były m.in. w... klasztorze. W gmachu poza dziennikarką i odtwórcami głównych ról obecna była także Matka Przełożona, w którą wcieliła się Anna Seniuk. - [Moja postać - przyp. red.] również jest w gronie podejrzanych, ponieważ te wszystkie zbrodnie dokonały się na miejscu zamkniętym - przyznała aktorka.

Do jakiego gatunku możemy zaliczyć serial? Bliżej mu do komedii czy kryminału?

- Ten główny trzon kryminalny jest bardzo przemyślany i to wszystko jest logiczne, natomiast my jesteśmy w różnych sytuacjach, niektórych bardziej komediowych - powiedziała Weronika Książkiewicz.

Herkules - gdzie oglądać?

Losy wyjątkowego duetu można śledzić już od 5 września w TVN. Nowe odcinki emitowane będą w każdy poniedziałek o 21.35. Serial oglądać można również na Player.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości