Gwiazdy

Niezapomniana mama niani Frani. Quiz - ile pamiętacie z kultowego serialu?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Niezapomniana mama niani Frani
Niezapomniana mama niani Frani Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

10 września 2005 roku na antenie TVN ukazał się pierwszy odcinek kultowego serialu "Niania". Główną rolę zagrała wówczas Agnieszka Dygant, zaś w fantastyczną postać jej mamy Teresy Maj wcieliła się Elżbieta Jarosik. Co po 17 latach pamięta aktorka? W naszym studiu zorganizowaliśmy mały quiz.

Niania Frania – quiz z wiedzy o serialu

Mateusz Hładki zaprosił do zabawy Elżbietę Jarosik i przygotował specjalny quiz dotyczący fabuły serialu o niani Frani. Jakie pytania padły? Otóż pierwsze z nich dotyczyło męża Teresy Maj. Jaką niedoskonałość urody musiał on maskować i jak miał na imię?

- Nosił tupecik – odpowiedziała aktorka. Mateusz Hładki przypomniał natomiast, że mąż bohaterki nazywał się Stefan.

Pytanie drugie: Kogo Teresa Maj okłamywała, że córka jest narzeczoną Skalskiego? - Brata z żoną – mówiła aktorka.

Pytanie trzecie: Czym zajmowała się Frania Maj, zanim rozpoczęła pracę u Skalskich? - Pracowała w salonie sukien ślubnych.

Pytanie czwarte: Frania zostaje nianią, w momencie, kiedy jej życie osobiste się rozpada. Co się wydarzyło w życiu uczuciowym Franciszki Maj? - Ona była związana z właścicielem salonu ślubnego. On ją zdradził. Wyrzucił ją z salonu – wspomina Elżbieta.

Pytanie piąte: Jak nazywała się najlepsza przyjaciółka Frani Maj, która często odwiedzała Franię w pracy? - Jolka.

Pytanie szóste: Dokąd Karolina zabiera dzieci Maksa na pierwszą wspólną wycieczkę? - Do ZOO.

Pytanie siódme: Ile telekamer zdobył serial Niania? Cztery.

Aktorka zdradziła także, jak wyglądała praca na planie. Jak się okazuje, budynek, który był kręcony od zewnątrz, był tylko atrapą. Cały serial nagrywany był w studiu.

- Były tam budowane dekoracje, plaże, okręty. To wszystko robili pracownicy, którzy byli wspaniali. Ja im bardzo dziękuję, oni zawsze w nocy to robili. Myśmy przychodzili, a oni wtedy spali – powiedziała Elżbieta.

Przyjaźń z córką

W ślady Elżbiety Jarosik poszła także jej córka Anna Maria Jarosik-Tomala. W 2016 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, a następnie rozpoczęła pracę jako aktorka teatralna i telewizyjna. Choć mama z córką mają bardzo bliskie relacje i - jak twierdzą - są przyjaciółkami, starają się nie dyskutować za dużo o pracy.

To przeszkadza, to nie jest fajne. Matka jest zawsze matką. Jak grałyśmy razem w teatrze - w tej chwili już to się nie zdarza - to ja czasami miałam coś takiego, że zaczynałam na scenie kontrolować, jak ona to robi, żeby potem dać jej uwagi. Potem się reflektowałam, że nie mogę takich rzeczy robić

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości