Gwiazdy

Elton John, Mick Jagger, Ozzy Osbourne - gwiazdy wspominają Elżbietę II. "Jest nicią przewijającą się przez całe nasze życie"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
królowa Elżbieta II

Wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II poruszyła cały świat. Zarówno Brytyjczycy, jak i obywatele innych krajów opłakują monarchinię, która zmarła w czwartek 8 września. Światowi przywódcy składają rodzinie królewskiej kondolencje, a celebryci wspominają ją we wzruszających słowach.

Nie żyje królowa Elżbieta II

Sekretarz brytyjskiej królowej Elżbiety II wypowiedział słowa: "London Bridge is down", które oznaczają, że rozpoczęły się przewidziane dworskim protokołem procedury związane ze śmiercią monarchini. Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku po południu, w Pałacu Balmoral, w Szkocji. Wieść ta poruszyła cały świat. W sieci pojawiło się mnóstwo wspomnień i archiwalnych zdjęć królowej.

Elton John wspomina królową Elżbietę II

Sir Elton John, jeden z najsłynniejszych angielskich piosenkarzy i pianistów, zamieścił w mediach społecznościowych wzruszający wpis. Artysta w poruszający sposób zareagował na wieść o śmierci Elżbiety II.

Wraz z całym narodem jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Jej Wysokości Królowej Elżbiety. Była inspirującą postacią, która prowadziła kraj przez niektóre z naszych najwspanialszych i najczarniejszych momentów z wdziękiem, przyzwoitością i autentycznym ciepłem. Królowa Elżbieta była ważną częścią mojego życia od dzieciństwa do dziś i będzie mi jej bardzo brakowało

Elton John miał okazję poznać monarchinię w latach 70., podczas kolacji w zamku. Przez lata zapraszany był tam wielokrotnie. 4 kwietnia, w 1998 r. Królowa pasowała artystę na rycerza i tym samym przemianowała go na Sir Eltona Johna.

Mick Jagger i Ozzy Osbourne wspominają monarchinię

Królowa Elżbieta II ważną rolę odegrała także w życiu wokalisty The Rolling Stones. Sir Mick Jagger pasowany przez monarchinię zamieścił w mediach społecznościowych wpis.

- W moim dzieciństwie pamiętam, jak oglądałem jej uroczystości ślubne w telewizji. Pamiętam ją jako piękną młodą damę i kochaną babcię narodu - wspomina rockowy wokalista.

Głos zabrał także Ozzy Osbourne. Legendarny wokalista Black Sabbath przyznał na Instagramie, że wraz z obywatelami kraju opłakuje wielką stratę.

- Wraz z moim krajem opłakuję odejście naszej największej Królowej. Z ciężkim sercem myślę o Anglii bez królowej Elżbiety II - czytamy w poście.

Helen Mirren - filmowa królowa opłakuje Elżbietę II

W mediach społecznościowych hołd monarchini oddała Helen Mirren. To aktorka, która zdobyła Oscara za tytułową rolę w filmie „Królowa” z 2006 roku.

- Jestem dumna, że jestem elżbietanką. Opłakujemy kobietę, która z koroną czy bez, była uosobieniem szlachetności - napisała w mediach społecznościowych Helen Mirren.

J.K. Rowling wyraziła swój smutek po śmierci Elżbiety II

Na Twitterze wpis zamieściła także autorka powieści o Harrym Potterze - J.K. Rowling.

- Niektórzy mogą uznać ten brytyjski szok i żal za osobliwy lub dziwny, ale miliony poczuły sympatię i szacunek dla kobiety, która bez skrępowania wypełniała swoją konstytucyjną rolę przez 70 lat. Większość Brytyjczyków nigdy nie znała innego monarchy, więc jest ona nicią przewijającą się przez całe nasze życie. Do końca życia wypełniała swoje obowiązki wobec kraju i stała się trwałym, pozytywnym symbolem Wielkiej Brytanii na całym świecie. Zasłużyła na swój odpoczynek - czytamy w poście pisarki.

Także Victoria Beckham na Twitterze i Instagramie wyraziła swój ogromny smutek.

- To bardzo smutny dzień dla całego świata. Jestem głęboko zasmucona odejściem naszej ukochanej Monarchini, Jej Królewskiej Mości. Zostanie zapamiętana za swoją niezłomną lojalność i służbę, a moje myśli są teraz z rodziną królewską - napisała.

Polskie gwiazdy żegnają Elżbietę II

Informacja o śmierci Królowej Elżbiety II poruszyła także polskie media. W sieci wspomnienia i kondolencje zamieściły m.in. Edyta Pazura. Żona aktora opublikowała archiwalne zdjęcie monarchini i podpisała je cytatem.

- "Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość" Królowa Elżbieta II.

Archiwalne zdjęcie zamieściła w sieci także Aleksandra Kwaśniewska. Poznała królową Elżbietę II, gdy jej ojciec, Aleksander Kwaśniewski, był prezydentem Polski.

- Koniec epoki… Dziękuję za ten nieopisany zaszczyt… - napisała.

Swój smutek w sieci wyraziły także Katarzyna Zielińska, Małgorzata Socha, Marzena Rogalska, Anna Dereszowska, Anna Kalczyńska

- Służba. Obowiązek. Oddanie Królestwu. Wzrusza mnie to zdjęcie, na którym Królowa Elżbieta Druga pozdrawia poddanych. Dziś pożegnała ich po raz ostatni. RIP Wasza Królewska Mość. Będziemy tęsknić, bo była Pani częścią naszego życia, bez względu na to, gdzie żyjemy - dodała dziennikarka Anna Kalczyńska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości