Gwiazdy młodego pokolenia wracają do największych hitów lat 2000. Takiego trio jeszcze nie było

IMG_1429
Off the record: Projekt WOW
Off the record: Projekt WOW
Off the record: Matylda/Łukasiewicz
Off the record: Matylda/Łukasiewicz
Off the record: Margaret
Off the record: Margaret
Off the record: Ofelia
Off the record: Ofelia
Off the record: Paweł Domagała z niespodzianką. Artysta zapowiedział także nowy krążek
Off the record: Paweł Domagała z niespodzianką. Artysta zapowiedział także nowy krążek
"Off the record": Tomasz Makowiecki
"Off the record": Tomasz Makowiecki
Michał Szczygieł w Off the record
Michał Szczygieł w Off the record
Off the record: Anita Lipnicka
Off the record: Anita Lipnicka
Off the record: Natalia Nykiel
Off the record: Natalia Nykiel
Off the record: Kasia Lins
Off the record: Kasia Lins
Off the record: Rosalie część 2.
Off the record: Rosalie część 2.
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I 
Artur Rojek
Artur Rojek
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
Off the record: Ignacy
Off the record: Ignacy
Off the record: Rosalie
Off the record: Rosalie
Daria ze Śląska
Daria ze Śląska
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
Rubens w cyklu "Off the record"
Rubens w cyklu "Off the record"
Off the record - Julia Rocka
Off the record - Julia Rocka
Sarsa - płyta Runostany
Sarsa - płyta Runostany
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
Luna - wywiad
Luna - wywiad
Premierowy koncert Martin Lange
Premierowy koncert Martin Lange
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_BEMY
OFFTHERECORD_BEMY
Alicja Szemplińska
Alicja Szemplińska
"Off the record" - Oskar Podolski
"Off the record" - Oskar Podolski
Off the Record - Julia Żugaj
Off the Record - Julia Żugaj
Młodzi, utalentowani i energiczni. Każdy z nich śpiewa solowo, porywając słuchaczy w emocjonalny świat muzyki. Razem jednak tworzą wybuchową mieszankę, która przypomina nam największe hity z lat 2000. Poznajcie projekt WOW, czyli Wiktora Waligórę, Piotra Odoszewskiego i Kajetana Wolasa. Zapewniamy, takie trio jeszcze nie było.

Projekt WOW – powrót do piosenek z lat 2000

Reprezentanci pokolenia Z postanowili przypomnieć nam największe hity lat 2000. Pamiętacie "Peron" Jamala, "Miliony monet" Mroza czy "Nigdy więcej nie tańcz ze mną" Ani Dąbrowskiej? Te przeboje ponad 20 lat temu śpiewała cała Polska. Dziś Kajetan, Wiktor i Piotrek wracają do nich z przytupem. Świeża odsłona, nowe brzmienia i przede wszystkim dobra zabawa. Artyści zwrócili uwagę także na fakt, że nieprzypadkowa jest nazwa ich zespołu. WOW to skrót od pierwszych liter ich nazwisk – Waligóra, Odoszewski, Wolas.

- Pierwsza sesja z tym materiałem była w okolicach marca. Pomysł na ten projekt narodził się jeszcze w zeszłym roku. To było bardzo naturalne. Pierwsze sesje skutkowały fajnym owocem pracy, dobrze się też przy tym bawiliśmy. Jednocześnie wychodził super materiał. Nie jest to kalka. Szukaliśmy czegoś innego, zmienialiśmy harmonie, bawiliśmy się produkcją czy groovem - powiedział Piotr Odoszewski.

Młodzi muzycy nie ukrywają też, że piosenki, które śpiewają, są im znane, jednak niektóre wymagały przypomnienia. Było warto. Internauci już docenili pracę wokalistów, a w komentarzach pod nagraniami pojawia się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Jeśli jesteście ciekawi, jak panowie brzmią na żywo, mamy dobre wieści.

Już niebawem projekt WOW wystąpi na największych festiwalach w Polsce. W wersji live usłyszymy ich na Męskim Graniu, Great September czy Kazimiernikejszyn.

Tę trójkę z pewnością łączy wspólny mianownik – wrażliwość. Każdy z nich w solowym materiale rozlicza się z własnymi emocjami, rozterkami, czy przemyśleniami.

Kajetan Wolas. "Obecnie szybciej dojrzewamy, ciężko jest być naiwnym dzieckiem"

Kajetan jakiś czas temu wydał EP-kę, gdzie rozlicza się z bolesną przeszłością, dzieciństwem oraz dorastaniem. Zawarte na niej utwory pokazują jego wewnętrzną drogę, która doprowadziła aż do obecnego miejsca. „SAD” to bowiem zbiór autobiograficznych opowieści o przeszłości młodego artysty - jego lękach, problemach, samoakceptacji oraz trudnych doświadczeniach.

- Ostatnio zdałem sobie z tego sprawę, że moja pierwsza EP-ka  i to wszystko, co robiłem, to faktycznie był sposób na poradzenie sobie z wielkim problemem, który posiadałem, poruszałem problemy psychiczne. Teraz przy projekcie z chłopakami to jest moja wesoła odsłona – powiedział.

Podczas rozmowy zwrócił uwagę na to, że obecnie młodzież dorasta nieco szybciej, porusza tematy, które dawniej dotyczyły dorosłych.

- Szybciej dojrzewamy z tego powodu, że dużo dzieje się na świecie. Sam fakt internetu i tego, jakie to jest zagrożenie. Tam jest tyle hejtu, nienawiści, oszustw, że ciężko jest być naiwnym dzieckiem, które ma się cieszyć z życia, które ma popełniać błędy, kiedy na każdym kroku ktoś te błędy wytknie. Dzieci się coraz częściej zamykają. (…) Ja mam 21 lat, ale czasami czuję się na 15. Udało mi się zachować to dziecko. Jestem wdzięczny, że ten internet został mi przekazany później – powiedział.

Artysta mimo swojego młodego wieku – był ambasadorem kampanii Martyny Wojciechowskiej Młode Głowy oraz bohaterem felietonu Moniki Olejnik #TalentAktywność to #przyszłość.

- Jak wyszła moja piosenka "Co pokaże czas?" dostałem wiadomości od ludzi, że utwór im pomaga. Dzięki mojej muzyce zostałem zrozumiany przez ludzi. To mi dało kopa, żeby o tym dalej mówić. To, że wychodzę na przód i pokazuje, że jestem chłopakiem, który ma wiele problemów, który sobie z nimi nie radzi i płacze, pokazuje prawdziwego siebie. Do dzisiaj kto ma jakiś problem, może do mnie pisać i możemy porozmawiać- dodał Kajtek.

Piotr Odoszewski: "Moje utwory bazują na sentymencie, nostalgii, ale i akceptacji zmian"

Piotr Odeszewski również nie zwalnia tempa. Jego kariera solowa z miesiąca na miesiąc nabiera rozpędu. Już 21 czerwca światło dzienne ujrzy jego debiutancki album "Teleranek". Koncepcja opiera się na dziecięcej nostalgii osadzonej w początkach lat dwutysięcznych, w których urodził się i dorastał artysta. W wielu tekstach wokalista zabiera nas w podróż w czasie, wracając do ważnych dla niego miejsc, osób i zdarzeń, nawiązując dialog z kilkunastoletnim sobą i przywołując wciąż żywe wspomnienia. Jednocześnie w sposób piękny, dojrzały i niezwykle subtelny opowiada o rzeczach aktualnych, nierzadko uniwersalnych, dzięki czemu wielu odbiorców będzie mogło utożsamić się z jego wyjątkową muzyką i historiami opowiedzianymi w autorskich tekstach

- Wszystkie moje utwory bazują na sentymencie, nostalgii, ale i akceptacji zmian, które się zadziały w moim życiu. Utwory, które będą złożone w digitalowy album "Teleranek" właśnie takie są. Pokazuję różne historie ze swojego życia, zależy mi na naturalności. (…) Cieszę się, jestem w stu procentach zadowolony z tego, co wyszło spod mojego pióra i komputera – powiedział Piotr.

Wiktor Waligóra: "W piosnkach staram się wyrzucać z siebie emocje"

Wiktor Waligóra w maju zakończył wszystkie egzaminy maturalne i jak przyznał, obecnie skupia się tylko na działalności muzycznej. W planach ma dalsze prace nad debiutancką płytą. Do tej pory mogliśmy usłyszeć cztery single zapowiadające nadchodzące wydawnictwo – Kosmos, Zagrajmy, Sztorm, Ikar.

- Niewiele zostało, aby płyta była skończona. Premiera mam nadzieję, już pod koniec sierpnia, początek września. Zostajemy w klimacie takim jak dotychczas, czyli moje autorefleksje, ale głównie uśmiech, szczęście i celebrowanie młodości. (…) W swoich piosnkach staram się wyrzucać z siebie emocje, bo w życiu codziennym mam problem z mówieniem o nich otwarcie – powiedział.

Projekt WOW – quiz z wiedzy lat 2000

Na koniec wywiadu artyści wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy z lat 2000. Jak poradzili sobie z pytaniami? Czy wiedzieli czym są Tazosy lub Beyblade oraz czy udało im się zaśpiewać kultową piosenkę, rozpoznać ją po zaledwie jednym wersie? Zobaczcie wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla