GrubSon świętuje 20-lecie działalności muzycznej. "Mam mniej buntu"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Na szczycie przez 20 lat
Na szczycie przez 20 lat
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Jest pierwszym raperem, którego teledysk przekroczył magiczną barierę 100 milionów wyświetleń na YouTubie. Korzysta z różnych gatunków muzycznych, kocha eksperymenty, a artyści, których zaprasza do swoich projektów, stają się jego przyjaciółmi. Choć trudno w to uwierzyć, GrubSon na polskiej scenie muzycznej jest już od dwóch dekad. Jaki jest prywatnie? Co myślą o nim znajomi z branży?

GrubSon - 20 lat na scenie muzycznej

GrubSon, a właściwie Tomasz Iwańca, wychował się w Rybniku, w którym mieszka do dziś. Od dziecka marzył o pracy w radiu. Chciał być DJ-em. Dziś to on rozkręca najlepsze hip-hopowe imprezy w kraju, czego dowodem jest jubileusz 20-lecia artystycznego w katowickim Spodku. Jak z perspektywy czasu wspomina swoją karierę?

- Mam mniej buntu niż wtedy, a zdecydowanie więcej dystansu. Dotarło do mnie, że takie proste rzeczy warto doceniać, bo mają największy sens. Nie zawsze chodzi o ratowanie świata i w ogóle, dlaczego ten świat jest taki, a nie inny.  Bardzo często jest tak, że bardzo ważny jest ten świat, który masz dookoła siebie – powiedział GrubSon.

Tomek nie ukrywa, że przez lata na jego drodze muzycznej pojawiały się różne projekty, style i gatunki. Przez pewien czas miał styczność z jazzem.

- Chodziło o kontakt z ludźmi. Od dziecka, jak mama mi opowiadała, że wychodziłem, mając pięć lat, sześć, na stołek i tańczyłem, rapowałem. Nie pamiętam tego. W każdym razie pamiętam na pewno to, że zawsze sprawiało mi radość, jak puszczałem innym muzykę – wspominał raper.  

Początki w hip-hopie nie były jednak proste. Mama Tomka nie do końca rozumiała, po co i dlaczego jej syn chce się zajmować tego rodzaju muzyką.

- Miałem wtedy, 15, 16 lat i mama mówiła, że "hotel robisz z pokoju, przychodzą do ciebie chłopaki, tam drzecie mordę. Chwyć się za robotę". Pamiętam do dziś pierwsze granie, pierwsze zarobione 100 czy 200 złotych. Pamiętam, jak nagrałem dla niej utwór, który nigdy się nie ukazał, na święta Bożego Narodzenia. Nazywa się "Uśmiech". Wtedy widziałem taką iskrę wokół – opowiadał.

Obecnie Tomek czuje się spełniony i usatysfakcjonowany, że poszedł drogą, jaką podpowiadało mu serce.

- Od dziecka gdzieś intuicyjnie czułem, że po prostu tak będzie. Nie miałem ani jednego momentu zwątpienia. To była moja droga, czułem to, a im dalej w las, tym później docierało do mnie, że się nie myliłem, że sprawia mi to radość, że to była bardzo dobra decyzja – stwierdził.

GrubSon – życie prywatne

GrubSon to nie tylko znany artysta, ale także spełniony tata. Jak przyznają jego znajomi, ma dwie twarze: króla sceny i domowego Tomka.

- To jest dobra dusza, świetny ojciec, świetny gospodarz. Miałem okazję u niego spędzić parę dni w jego domu. Tam była naprawdę fajna, ciepła, rodzinna atmosfera, gdzie dzieci też są częścią tej całej tkanki muzycznej i wszyscy tam się wspierają, jarają muzyką – powiedział Mrozu.

Marika, która podczas jubileuszowego koncertu zaśpiewa z GrubSonem dodała zaś, że jest on pozytywną osobą, bezproblemową, unikającą konfliktów i krzywych sytuacji. Co więcej, jest w nim radość i młodzieńczość, która przyciąga innych niczym magnes.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Agata Zjawińska, Tomasz Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes