Gwiazdy

Gosia Ohme podjęła ważną decyzję, która może uratować komuś życie. "To jest bardzo proste i wielkie jednocześnie"

Gwiazdy

Gosie Ohme opowiedziała nam o ważnej decyzji, jaką podjęła. Chodzi o zapisanie się do bazy dawców szpiku. Co ją do tego skłoniło?

W studiu Dzień Dobry TVN nasi prowadzący poruszają tematy z różnych dziedzin, inspirując przy tym nie tylko widzów, ale też samych siebie. Gosia Ohme przyznała nam, że po nagraniu ostatniego odcinka programu podjęła decyzję o dołączeniu do grona dawców szpiku.

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi - każdy może pomóc

28 maja obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. W leczenie zaangażować mogą się nie tylko lekarze, ale także każdy z nas, dołączając do bazy dawców Fundacji DKMS. Zapisanie się do rejestru poprzedza bezbolesne pobranie wymazu z policzka. Następnie pozostaje nam już tylko czekać na telefon z fundacji o znalezieniu bliźniaka genetycznego, który może przyjąć nasz szpik.

Gosia Ohme dołączyła do dawców szpiku

W rozmowie z naszą redaktorką Gosia Ohme przyznała, że zainspirowana ostatnią rozmową w studiu Dzień Dobry TVN również postanowiła zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

- Myślałam o tym od dawna, ale trochę się obawiałam. Nie wiedziałam też na ile to jest skomplikowane. Pewnie kierowałam się wieloma mitami podobnie jak wy, ale okazuje się, że to jest bardzo proste i wielkie jednocześnie - mówiła.

Jak dodała, nie ma nic piękniejszego od uratowania komuś życia. Całą rozmowę z Gosią Ohme obejrzysz w naszym wideo.

Zobacz też:

Zosia Zborowska porównała swoje zdjęcie do fotografii Klaudii Halejcio. "Zastanawiam się, co robię źle w tej ciąży"

Tatiana Okupnik trafiła do szpitala. Artystka poinformowała o swoim stanie zdrowia

Edyta Pazura o starzeniu się: "Kiedyś bardzo katowałam swoje ciało, żeby spróbować zatrzymać czas"

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości