Gwiazdy

Fryderyki 2021. Dumny tata Maty apeluje do rodziców: "Wspierajcie wasze dzieci w spełnianiu marzeń"

Gwiazdy

Michał Matczak, Mata

Michał Matczak, znany jako Mata, robi furorę w świecie muzyki. 21-letni raper podczas 27. gali rozdania Fryderyków otrzymał dwie statuetki. Wzruszony ojciec Maty, prawnik Marcin Matczak, wyznał, że jest z niego bardzo dumny. Wspiera syna, mimo że wybrał inną drogę w życiu niż on.

Fryderyki 2021. Mata nagrodzony

Michał Matczak, czyli Mata, jest obecnie jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Choć ma dopiero 21 lat, to na swoim koncie ma już wiele sukcesów, w tym międzynarodowe wyróżnienie. Jego utwór "Kiss cam (podryw roku)" trafił na listę Billboard Global 200 Excl. US. To pierwsza polskojęzyczna piosenka, która znalazła się w tym rankingu. Oprócz tego, artysta wydał do tej pory dwa albumy studyjne: w 2020 roku krążek "100 dni do matury", a w 2021 roku płytę "Młody Matczak".

Podczas tegorocznych Fryderyków Mata został wyróżniony dwiema statuetkami. Pierwszą w kategorii Album Roku Hip Hop za płytę "100 dni do matury", a drugą w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Jego tata napisał na Twitterze poruszający post, w którym zaapelował do wszystkich rodziców.

Marcin Matczak wspiera syna

Tata Maty, Marcin Matczak, jest prawnikiem oraz profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas gali rozdania Fryderyków skomentował sukces swojego syna. Choć Michał nie poszedł w jego zawodowe ślady, to i tak ojciec bardzo mu kibicuje i popiera życiowe decyzje.

- Dziś nasz syn Michał, nasza duma i nasza radość, dostał Fryderyka za album hip-hop roku 2020. Choć TT to częściej miejsce nienawiści niż miłości, chciałbym napisać coś o tej ostatniej: wspierajcie wasze dzieci w spełnianiu ich marzeń, nawet, jeśli wybierają drogę inną niż Wy - napisał na Twitterze Marcin Matczak.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Fryderyki 2021 – wielkie święto muzyki. Lanberry i Mery Spolsky o konkursie

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości