hip hop

  Hip-hop to gatunek muzyczny, który ma w Polsce ogromną grupę fanów. To właśnie z myślą o nich powstał Sun Festival w Kołobrzegu. Kiedy odbędzie się impreza? Jakie gwiazdy na niej wystąpią?

  12 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo odbędzie się wyjątkowy koncert Radzimira Dębskiego. W towarzystwie orkiestry i raperów przedstawi historię polskiego hip-hopu. Czego możemy się spodziewać? O tym opowiedział muzyk w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

  "Na taniec nigdy nie jest za późno".

  Raper miał 39 lat.

  Young Leosia już 19 listopada wyruszy w pierwszą solową trasę. Bilety na koncerty rozeszły się w ciągu kilku minut. Szybko zapowiedziano kolejne wydarzenia. Sandra Hajduk-Popińska przybliżyła postać współczesnej idolki.

  Zespół Caro Dance jest mistrzami Europy. Ich historia zaczęła się dzięki wspólnej mobilizacji. Rodzice, podobnie jak swoje pociechy, zapragnęli poruszać się na parkiecie. I tak od kilkunastu lat zdobywają kolejne trofea.

  Michał Matczak, znany jako Mata, robi furorę w świecie muzyki. 21-letni raper podczas 27. gali rozdania Fryderyków otrzymał dwie statuetki. Wzruszony ojciec Maty, prawnik Marcin Matczak, wyznał, że jest z niego bardzo dumny. Wspiera syna, mimo że wybrał inną drogę w życiu niż on.

  W sieci zadebiutował właśnie najnowszy singiel Honoraty Skarbek. Do współtworzenia utworu gwiazda zaprosiła rapera Floral Gang. Piosence towarzyszy również klip, w którym artystka eksperymentuje z wizerunkiem.

  Cardi B i Offset spodziewają się drugiego dziecka. Gwiazda radosną nowinę ogłosiła podczas muzycznej gali, kradnąc w ten sposób show. Córka pary, Kulture Kiari Cephus w lipcu skończy 3 lata.

  Jarosław "Jarecki" Kubów to raper i wokalista, który ma na koncie współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej: Kamilem Bednarkiem, Krzysztofem Zalewskim, Ten Typ Mes i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskim Graniu.

  Kultowy polski raper i założyciel grupy Wzgórze Ya-Pa 3, Radosław "Radoskór" Kobuz nie żyje. Śmierć muzyka potwierdził m.ni. Liroy. Zmarły raper miał zaledwie 45 lat.

  Obywatel MC, czyli Przemysław Szymański, jest obecny na scenie hip-hopowej od prawie trzech dekad. Swoje niełatwe doświadczenie życiowe postanowił przekuć w coś pozytywnego. Razem z Krzysztofem Puternickim wpadli na pomysł, by przemienić stare garaże w miejsce dla tzw. trudnej młodzieży.

  Gracjan Filip ma zaledwie 11 lat. Jego wielką pasją jest hip-hop. Chłopak rapuje i sam pisze swoje teksty. Jak na jego miłość do muzyki reagują rówieśnicy? Kto jest dla niego największym wsparciem?

  Najnowszy teledysk GrubSona "Serca twego chłód" został zainspirowany książką Przemka Corso o tym samym tytule. Panowie przyjaźnią się od siedmiu lat. Nie każdy wie, że nie jest to ich pierwsza zawodowa współpraca. Najgłośniejszy utwór rapera "Na szczycie" jest także tytułem jego biografii, którą napisał właśnie Corso. W studiu Dzień Dobry TVN artyści opowiedzieli o ich najnowszej kooperacji literacko-muzycznej.

  Monika Brodka przygotowała dla swoich fanów niemałą niespodziankę. Nagrała bowiem utwór "ŻAR" z grupą hip-hopową - PRO8L3M! - Chcieliśmy sprowokować ludzi do życia w zgodzie ze sobą - czytamy w opisie klipu.

  Jakiś czas temu Popek opublikował na swoim Instagramie zdjęciem w towarzystwie autora przeboju "It’s My Life", Dr Albana. Post natychmiast zelektryzował fanów rapera. Szybko zaczęły się pojawiać komentarze z pytaniami o ewentualną współpracę obu artystów. Jak się okazuje… mieli rację! Popek i Dr Alban nie tylko przerobili hit z lat 90., ale także nagrali do niego własny teledysk.

  Jakub Gręda jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich tancerzy. W trakcie swojej kariery wytańczył pięciokrotnie mistrzostwo świata i czternastokrotnie mistrzostwo polski. Jak zaczęła się jego przygoda z hip-hopem? Jakie ma jeszcze hobby?

  Hirek Wrona - "Dlaczego ludzie lubią Peję, dlaczego go szanują? Ryszard jest naturalny, a sztuka nie znosi fikcji"! Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Ryszard "Peja" Andrzejewski. Opowiedział nam o drodze jaką przeszedł i zmianach, które odmieniły jego życie: "Dbajmy o siebie i o swoje zdrowie. Lepiej posłuchać poparzonego niż się oparzyć".

  Prezenter pogody TVN Maciej Dolega postanowił zostać tancerzem hip-hopu. Jak szła mu nauka? Kto był jego trenerem? Zobaczcie!

  Kiedy zaczynali ludzie traktowali ich muzykę z przymrużeniem oka. Teraz hip-hop jest jest najpopularniejszym gatunkiem muzyki w ich kraju, a oni mają status gwiazd. Jaka była najmniejsza publiczność dla której grali? Dlaczego muzycy Ulfur, Ulfur nie rapują po angielsku? Czy klipy są ważne dla ich wizerunku? Podczas ich pobytu w Warszawie towarzyszyła im dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

  Na polskiej scenie hip-hopowej funkcjonuje od kilkunastu lat. Czym dla Bisza jest jego muzyka? Jak przygotowuje się do nagrań nowych płyt i tras koncertowych? Czy ciągle odczuwa stres przed występami? I co pisanie piosenek ma wspólnego z dbaniem o ogródek działkowy?

  Karol "Filmik" Paśnikowić urodził się w Wilnie, ale jego dziadkowie i rodzice są Polakami. Jest pierwszym i jedynym raperem na Litwie, który śpiewa w polskim języku i to z powodzeniem. Dlaczego wybrał nasz język? Koncertuje w Polsce?

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  Zapraszamy na krótką wycieczkę po historii polskiego hip-hopu! Zobaczcie jak muzyka ewoluowała na przestrzeni lat. Wiecie, kto nagrał pierwszy polski "kawałek hip-hopowy?"

  Na naukę tańca nigdy nie jest za późno. O tym, co się dziś tańczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z tancerzem i założycielem szkoły tańca Marcinem Hakielem. A na naszej scenie wystąpiła grupa taneczna Shadow Mini, finaliści Mistrzostw Polski w hip-hopie. Podoba się Wam ich występ?

  Kaliber 44 stworzyli podwaliny pod polską scenę hip-hopową. Tym samym na zawsze zmienili rodzimy rynek muzyczny. Teraz po 16 latach przerwy Marcin "Abradab" Marten i Michał "Joka" Marten wracają! Co zmieniło się u nich przez te wszystkie lata? Jaki będzie ich nowy album?

  To najgłośniejszy projekt muzyczny minionego roku. Kompozytor Radzimir Dębski we współpracy z raperem Miuoshem oraz NOSPR połączyli hip hop z muzyką klasyczną. Jak wyglądały przygotowania do koncertu? Czy obawiali się odbioru publiczności? I dlaczego tak rzadko występują?

  Zwycięzcą 8. edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!" został Mateusz Sobecko, 22-latek ze Śląska, który od samego początku był jednym z faworytów. Nagrodą za zwycięstwo są warsztaty tanczene w Nowym Jorku i 100 tys. złotych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza wraz z najbliższą rodziną. Jak na wygraną Mateusza zareagowała jego mama? Czy trudno mu było wrócić do programu po 3-letniej przerwie spowodowanej kontuzją? O czym marzy Mateusz Sobecko i czy zamierza zamieszkać w USA? Czy palnuje zawiesić studia i wyjechać już teraz na warsztaty do Nowego Jorku?

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Zielony „Tabb” - kompozytor i realizator, autor/współautor i producent wielu hitów. Związany jest ze sceną muzyki popularnej i hip-hopowej, ale cały czas poszukuje nowych brzmień i rozwiązań muzycznych. Jak duży wpływ ma na ostateczne brzmienie utworu? Czy komponując piosenkę, wie, kto powinien ją zaśpiewać? Czy zdarzyło mu się kiedyś komuś odmówić współpracy? Co - według niego - trzema mieć w sobie, aby odnieść sukces?

  Trudno sobie wyobrazić Krystynę Prońko, Ewę Bem czy Zbigniewa Wodeckiego śpiewających rapowe teksty? A jednak! na płycie „Albo Inaczej” wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim, Felicjanem Andrzejczakiem i Wojciechem Gąssowskim wykonali jazzowe wariacje hip-hopowych hitów! O tym, nietypowym projekcie muzycznym opowiedzieli, widzom Dzień Dobry TVN, Krystyna Prońko i Ten Typ Mes. Posłuchajcie też utworu "Oszuści" w wykonaniu pani Krystyny!