hip hop

  hip hop

  Najnowszy teledysk GrubSona "Serca twego chłód" został zainspirowany książką Przemka Corso o tym samym tytule. Panowie przyjaźnią się od siedmiu lat. Nie każdy wie, że nie jest to ich pierwsza zawodowa współpraca. Najgłośniejszy utwór rapera "Na szczycie" jest także tytułem jego biografii, którą napisał właśnie Corso. W studiu Dzień Dobry TVN artyści opowiedzieli o ich najnowszej kooperacji literacko-muzycznej.

  Jakiś czas temu Popek opublikował na swoim Instagramie zdjęciem w towarzystwie autora przeboju "It’s My Life", Dr Albana. Post natychmiast zelektryzował fanów rapera. Szybko zaczęły się pojawiać komentarze z pytaniami o ewentualną współpracę obu artystów. Jak się okazuje… mieli rację! Popek i Dr Alban nie tylko przerobili hit z lat 90., ale także nagrali do niego własny teledysk.

  Hirek Wrona - "Dlaczego ludzie lubią Peję, dlaczego go szanują? Ryszard jest naturalny, a sztuka nie znosi fikcji"! Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Ryszard "Peja" Andrzejewski. Opowiedział nam o drodze jaką przeszedł i zmianach, które odmieniły jego życie: "Dbajmy o siebie i o swoje zdrowie. Lepiej posłuchać poparzonego niż się oparzyć".

  Kiedy zaczynali ludzie traktowali ich muzykę z przymrużeniem oka. Teraz hip-hop jest jest najpopularniejszym gatunkiem muzyki w ich kraju, a oni mają status gwiazd. Jaka była najmniejsza publiczność dla której grali? Dlaczego muzycy Ulfur, Ulfur nie rapują po angielsku? Czy klipy są ważne dla ich wizerunku? Podczas ich pobytu w Warszawie towarzyszyła im dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

  Na polskiej scenie hip-hopowej funkcjonuje od kilkunastu lat. Czym dla Bisza jest jego muzyka? Jak przygotowuje się do nagrań nowych płyt i tras koncertowych? Czy ciągle odczuwa stres przed występami? I co pisanie piosenek ma wspólnego z dbaniem o ogródek działkowy?

  Karol "Filmik" Paśnikowić urodził się w Wilnie, ale jego dziadkowie i rodzice są Polakami. Jest pierwszym i jedynym raperem na Litwie, który śpiewa w polskim języku i to z powodzeniem. Dlaczego wybrał nasz język? Koncertuje w Polsce?

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  Zapraszamy na krótką wycieczkę po historii polskiego hip-hopu! Zobaczcie jak muzyka ewoluowała na przestrzeni lat. Wiecie, kto nagrał pierwszy polski "kawałek hip-hopowy?"

  Na naukę tańca nigdy nie jest za późno. O tym, co się dziś tańczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z tancerzem i założycielem szkoły tańca Marcinem Hakielem. A na naszej scenie wystąpiła grupa taneczna Shadow Mini, finaliści Mistrzostw Polski w hip-hopie. Podoba się Wam ich występ?

  Kaliber 44 stworzyli podwaliny pod polską scenę hip-hopową. Tym samym na zawsze zmienili rodzimy rynek muzyczny. Teraz po 16 latach przerwy Marcin "Abradab" Marten i Michał "Joka" Marten wracają! Co zmieniło się u nich przez te wszystkie lata? Jaki będzie ich nowy album?

  To najgłośniejszy projekt muzyczny minionego roku. Kompozytor Radzimir Dębski we współpracy z raperem Miuoshem oraz NOSPR połączyli hip hop z muzyką klasyczną. Jak wyglądały przygotowania do koncertu? Czy obawiali się odbioru publiczności? I dlaczego tak rzadko występują?

  Zwycięzcą 8. edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!" został Mateusz Sobecko, 22-latek ze Śląska, który od samego początku był jednym z faworytów. Nagrodą za zwycięstwo są warsztaty tanczene w Nowym Jorku i 100 tys. złotych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza wraz z najbliższą rodziną. Jak na wygraną Mateusza zareagowała jego mama? Czy trudno mu było wrócić do programu po 3-letniej przerwie spowodowanej kontuzją? O czym marzy Mateusz Sobecko i czy zamierza zamieszkać w USA? Czy palnuje zawiesić studia i wyjechać już teraz na warsztaty do Nowego Jorku?

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Zielony „Tabb” - kompozytor i realizator, autor/współautor i producent wielu hitów. Związany jest ze sceną muzyki popularnej i hip-hopowej, ale cały czas poszukuje nowych brzmień i rozwiązań muzycznych. Jak duży wpływ ma na ostateczne brzmienie utworu? Czy komponując piosenkę, wie, kto powinien ją zaśpiewać? Czy zdarzyło mu się kiedyś komuś odmówić współpracy? Co - według niego - trzema mieć w sobie, aby odnieść sukces?

  Trudno sobie wyobrazić Krystynę Prońko, Ewę Bem czy Zbigniewa Wodeckiego śpiewających rapowe teksty? A jednak! na płycie „Albo Inaczej” wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim, Felicjanem Andrzejczakiem i Wojciechem Gąssowskim wykonali jazzowe wariacje hip-hopowych hitów! O tym, nietypowym projekcie muzycznym opowiedzieli, widzom Dzień Dobry TVN, Krystyna Prońko i Ten Typ Mes. Posłuchajcie też utworu "Oszuści" w wykonaniu pani Krystyny!

  Na scenie Dzień Dobry TVN: Krystyna Prońko - "Oszuści"! Utwór pochodzi z płyty „Albo Inaczej” czyli projektu, w którym legendy polskiej piosenki wykonują rapowe teksty do skomponowanej na nowo muzyki - jazzowej!

  Z okazji 150-lecia Katowic w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert, w którym połączą swoje siły raperzy i muzycy symfoniczni. Za aranżację całości odpowiadał będzie Radzimir Dębski. Jak się czuł dyrygując w tak specjalnym miejscu? Do czego można porównać pracę w gmachu NOSPR? Czy nie obawiał się zestawienia hip-hopu z muzyką klasyczną? Z Radzimirem Dębskim spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Maciej Gnatowski aka Wujek Samo Zło na scenie hip-hopowej obecny jest od kilkunastu lat. Współpracował m.in. z Kalibrem 44, Sistars i Tede. W grudniu 2014 r. wydał swój pierwszy solowy album „Wszystko gra”. Ma również za sobą rolę w serialu TVN „Na Wspólnej”. Prowadzi warsztaty freestylowe, podczas których pracuje z trudną młodzieżą. Skąd w nim tyle dobra? Jak motywuje dzieciaki do pracy? Czy namówił inne gwiazdy do spotkań ze swoimi podopiecznymi? Wujek Samo Zło gościł w Dzień Dobry TVN.

  Na naszej scenie - z piosenką "Tylko ona" - wystąpiła grupa "Najlepszy przekaz w mieście". Nawet Marcin Prokop słysząc tę piosenkę nie mógł usiedzieć w spokoju... Lubcie hip-hop? Podoba się Wam ten utwór?