Fryderyki

  Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Mrozu, Ralph Kamiński to tylko część artystów, którzy 2 i 3 lipca zagościli na pierwszej edycji festiwalu Zdobywcy Fryderyków.

  Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” to nowa i jedyna w swoim rodzaju impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. W jednym miejscu spotkają się największe nazwiska polskiej sceny. A to wszystko za sprawą Marcina Bachary, organizatora wydarzenia, i Łukasz Koczan, zastępca dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, z którymi rozmawiała Agata Zjawi

  Kto się pod nią krył? To legenda polskiego YouTube'a.

  Fryderyki 2022 za nami. Na tegorocznej gali nie zabrakło wielu wspaniałych występów oraz wystylizowanych gwiazd. Kto zdobył nagrodę i którzy artyści zaprezentowali oryginalne ubrania na czerwonym dywanie? Sprawdźcie.

  Sidney Polak miał wypadek. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie próby, która miała miejsce przed galą rozdania nagród Fryderyki 2022. Z powodu wypadku muzyka występ musiał odwołać zespół T. Love, z którym miał wystąpić. Jak czuje się artysta?

  Ten wieczór będzie należał do gwiazd polskiej sceny muzycznej. Fryderyk Festiwal 2022 Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu rozpocznie się już za kilka godzin.

  Przed Polakami niezwykle ważne muzyczne święto. 29.04 odbędzie się kolejna edycja "Fryderyków". W Dzień Dobry TVN gościł Michał Wiraszko, wokalista zespołu Muchy, który nominowany jest w aż czterech kategoriach!

  Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Nagrody przyznawane są w trzech sekcjach: muzyka rozrywkowa, poważna i jazzowa. W miniony piątek, 22 kwietnia, statuetki powędrowały do artystów zajmujących się muzyką klasyczną. Wyróżnienia wręczono w 11 kategoriach. Kto został doceniony?

  Członkowie Akademii Fonograficznej każdego roku wybierają artystów, którzy mogą poszczycić się nieprzeciętnymi osiągnięciami. Nominacje do Fryderyków wywołują niepowtarzalne emocje wśród twórców, ale nie pozostają też obojętne ich fanom. Wiadomo już, kto ma szansę sięgnąć po prestiżową statuetkę w wybranych kategoriach oraz kogo zobaczymy na scenie podczas uroczystej gali w Szczecinie.

  Michał Matczak, znany jako Mata, robi furorę w świecie muzyki. 21-letni raper podczas 27. gali rozdania Fryderyków otrzymał dwie statuetki. Wzruszony ojciec Maty, prawnik Marcin Matczak, wyznał, że jest z niego bardzo dumny. Wspiera syna, mimo że wybrał inną drogę w życiu niż on.

  Fryderyki 2021 za nami. Podczas gali wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w Polsce pojawiło się wielu artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Kayah, Natalia Szroeder, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny czy Margaret. A jak prezentowali się na czerwonym dywanie? Sprawdźcie poniżej i zagłosujcie w naszej sondzie, czyja galowa stylizacja była najlepsza.

  Za nami 27. gala rozdania Fryderyków - nagród, które są uznawane za najważniejsze wyróżnienie dla artystów z branży muzycznej. Krzysztof Krawczyk został uhonorowany Złotym Fryderykiem, a statuetkę w jego imieniu odebrali Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk. Wdowa po muzyku z trudem powstrzymywała łzy.

  Gala rozdania Fryderyków 2021 odbyła się w czwartek, 5 sierpnia 2021 roku w Szczecinie. Nagrody zostały wręczone już po raz 27., a przyznano je w 22 kategoriach: trzech w muzyce jazzowej oraz 19 w muzyce rozrywkowej. Kto triumfował? Zobacz pełną listę zwycięzców Fryderyków 2021.

  Krzysztof Zalewski to niewątpliwy triumfator gali Fryderyków 2021. Oprócz zgarnięcia czterech statuetek, w historii rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce zapisał się także swoim zaskakującym zachowaniem. Wychodząc na scenę pocałował Ralpha Kaminskiego.

  Trwa gala Fryderyk Festival 2021. Margaret nie udało zgarnąć się statuetki w swojej kategorii, ale sama nominacja okazała się dla niej ogromnym wyróżnieniem. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał artystkę nie tylko o uroczysty wieczór, ale także o jej wiejskie życie. Czy piosenkarka na stałe zamierza wrócić do miasta?

  Majka Jeżowska została nominowana w kategorii Album roku rock za nagranie koncertu w trakcie festiwalu Pol'and'rock 2019. Artystka nie kryje zaskoczenia, a w rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o emocjach na kilkadziesiąt minut przed galą wręczenia Fryderyków.

  Trwa największa gala muzyczna roku – Fryderyk Festival 2021. W ręce artystów trafią statuetki, a na scenie nie zabraknie koncertów. W Szczecinie zobaczymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Sanah, Margaret, Kayah czy Natalię Przybysz. Okazuje się, że wśród nich pojawi się także Andrzej Piaseczny - tym razem jednak w innej roli. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał piosenkarza o jego udział w gali.

  W czwartek 05.08 wieczorem rozdane zostaną nagrody muzyczne - Fryderyki. Uroczysta, 27. Gala Fryderyk Festiwal 2021 odbędzie się w Szczecinie, a jej transmisję wyświetli stacja TVN. Kto poprowadzi wydarzenie i kto wystąpi na scenie? Sprawdź repertuar i nominacje.

  Trwają ostatnie przygotowania do największej gali muzycznej – Fryderyk Festival 2021. Już za kilka godzin w ręce artystów trafią statuetki. Na scenie nie zabraknie również koncertów. W Szczecinie zobaczymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Sanah, Margaret, Kayah czy Natalię Przybysz. Co jeszcze czeka na widzów? Na miejscu z muzykami rozmawiała Gabi Drzewiecka.

  Już 5 sierpnia poznamy laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych, Fryderyków, w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Uroczyste wręczenie statuetek oraz koncert z udziałem nominowanych artystów w tym roku odbędzie się z udziałem publiczności. O szczegółach gali w Dzień Dobry Wakacje opowiedziały wokalistki Lanberry oraz Mery Spolsky.

  Natalia Kukulska 10 lat temu wzięła udział w wyjątkowym projekcie, który powstał z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wtedy właśnie zakiełkował w jej głowie pomysł, żeby muzykę wielkiego polskiego kompozytora pokazać w zupełnie innych aranżacjach.

  Poznaliśmy listę nominowanych do Fryderyków 2021 – nagród, przyznawanych przez polskie środowisko muzyczne za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w Polsce. Kto został nominowany?

  W Dniu Polskiej Muzyki ogłoszono laureatów Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. Tegoroczna 26. edycja odbyła się w oryginalnej formie.

  Czego słuchają polscy muzycy? Czy doceniają się nawzajem? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spytała o to: Reni Jusis, Annę Dąbrowską, Pawła Królikowskiego, Bovską, Igora Herbuta, Tomasza Organka i Adama Staszewskiego. Czy słuchają polskiej muzyki?

  Podczas gali rozdania Fryderyków zapytaliśmy polskich wokalistów o utwory i światowej sławy gwiazdy, które znacząco wpłynęły na ich życie. Na kim największe wrażenie wywarł Bob Marley, a na kim Kylie Minogue? Kto był wzorem dla Artura Rojka, Wojtka Łozowskiego czy Leszka Możdżera?

  Dnia 25 marca tego roku na rynku muzycznym pojawił się siódmy album zespołu Łzy zatytułowany Zbieg okoliczności. Na nowej płycie grupa znów brzmi jak za starych, dobrych czasów. Album promowała piosenka Ogród naszych dni, którą zespół zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN. Jak Wam się podoba?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN, podczas 20. edycji rozdania Fryderyków, spotkała: Edytę Bartosiewicz, Dawida Podsiadło, Reni Jusis i Mieczysława Szcześniaka, jak wspominają poprzednie edycje Fryderyków?

  „Chyba powinnam dziś skończyć karierę”- tak powiedziała Ania Rusowicz odbierając aż cztery Fryderyki podczas czwartkowej Gali w Warszawie. Swoim talentem kontynuuje tradycje rodzinną po mamie, Adzie wokalistce formacji „Niebiesko-czarni”. Na scenie Dzień Dobry TVN udowodniła, że zasługuje na wszystkie obecne i przyszłe nagrody.

  Zespół Plastic tworzą Agnieszka Burcan oraz Paweł Radziszewski. Ich debiutancka płyta była nominowana do Fryderyków w dwóch kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Co sądzicie o ich brzmieniu?