Fryderyki przyznawane są od 30 lat. "Tutaj artyści byli najważniejsi"

Źródło: Dzień Dobry TVN
30-lecie Fryderyków
30-lecie Fryderyków
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Wręczane są od trzydziestu lat. Jak wyglądały pierwsze gale? Co o nagrodach sądzą sami artyści? Kto otrzymał najwięcej statuetek?

30 lat Fryderyków

Mimo że Fryderyki to najważniejsze nagrody na polskim rynku muzycznym, to przez kilka lat wokół tego wyróżnienia było bardzo dużo kontrowersji. - Kiedy okazało się, że jestem nominowany w kilku kategoriach, dostałem informację od kilku artystów, żeby w ogóle tych Fryderyków nie odbierać, żebym nie szedł na tę galę. Zastanawiałem się nad tym, natomiast dla mnie, jako człowieka, który promował rap już przez kilkanaście lat, [...] było bardzo istotne, żeby podczas wręczenia takich nagród uczestniczyć w nich - powiedział Liroy.

Fryderyka za album "Miłość w czas popkultury" odebrał zespół Myslovitz. - Dla nas po prostu było to coś dużego. Nie analizowaliśmy tego, na zasadzie jest to coś nowego na polskim rynku, bo wtedy na polskim rynku nie było w ogóle tego typu imprez. [...]. Dla nas było ważne, że ktoś nas nominował na takiej imprezie właśnie jak Fryderyki. To się liczyło - powiedział Artur Rojek.

Kto otrzymał najwięcej Fryderyków?

- To była impreza dla samych artystów. Tutaj artyści byli najważniejsi. To napięcie, te emocje są rzeczywiście związane z tym, że nagrody przyznają inni artyści. To też dlatego większość artystów naprawdę ceni Fryderyki, ale jednocześnie mocno przeżywa, że ich nie dostaje - dodał Stanisław Trzciński, producent muzyczny.

Do najczęściej nagradzanych artystów należą Katarzyna Nosowska i zespół Hey. Kto jeszcze? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości