Gwiazdy

Fran Drescher skończyła 65 lat. Aktorka, która grała nianię Franię, "ma na koncie ogromny dramat"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Najświeższe newsy z życia gwiazd
Najświeższe newsy z życia gwiazdDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Fran Drescher zasłynęła na całym świecie dzięki roli w kultowym serialu "Pomoc domowa", który stał się inspiracją do tworzenia podobnych formatów w innych zakątkach globu. Zawsze uśmiechnięta na ekranie i rozbawiająca widzów aktorka nie miała jednak łatwego życia. Z okazji jej 65. urodzin Mateusz Hładki przypomniał w Dzień Dobry TVN o osobistych tragediach amerykańskiej gwiazdy.

Fran Drescher z "Pomocy domowej" skończyła 65 lat

30 września swoje 65. urodziny obchodziła Fran Drescher. Aktorka kilka dekad temu zyskała ogromną popularność, wcielając się w komediową, kultową postać, którą pokochali widzowie na całym świecie. Serial "Pomoc domowa" był pierwowzorem wszystkich podobnych, powstałych w innych zakątkach kuli ziemskiej sitcomów opowiadających o losach uroczej opiekunki.

W polskiej wersji "Pomocy domowej" zaszczytną rolę niani Frani odegrała Agnieszka Dygant. - Agnieszka Dygant spotkała się w Polsce z Fran Drescher - przypomina w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Dziennikarz zwraca uwagę również na to, że oryginalne, amerykańskie wydanie "Pomocy domowej" powstało na skutek połączenia sił Fran Drescher i jej byłego męża, a dziś najlepszego przyjaciela. Peter Marc Jacobson był twórcą tego bijącego rekordy popularności serialu.

- To jest bardzo ciekawa historia, ponieważ oni poznali się w wieku 21 lat, więc naprawdę byli młodymi ludźmi. Zakochali się w sobie, wzięli ślub. Razem stworzyli serial "Niania". Po dziś dzień są nierozłączni, tyle tylko, że w 1999 roku rozwiedli się, ponieważ Peter Marc Jacobson dokonał coming outu, przyznał, że jest gejem. Ale to nie przeszkodziło im w zbudowaniu dobrych, przyjacielskich już relacji - wyjaśnia reporter.

Życiowe dramaty Fran Drescher

Fran Drescher wydaje się być osobą bardzo radosną i pełną energii. Optymizm aktorki zakłóciły jednak wydarzenia w życiu prywatnym, które mocno wpłynęły na jej funkcjonowanie w mediach.

- Fran Drescher i Peter Marc Jacobson mają na koncie ogromny dramat. Zostali napadnięci w ich własnym domu i ci, którzy się włamali, okazali się strasznymi bandytami, ponieważ nie tylko okradli, ale też wykorzystali seksualnie Fran na oczach jej męża, więc to był ogromny dramat, z którego ona bardzo długo podnosiła się - opowiada Mateusz Hładki.

Amerykańska gwiazda jest też znana ze swojej działalności na rzecz promowania badań profilaktycznych w kierunku wykrywania nowotworów.

- Pamiętam też, jak opowiadała w naszym studiu "Rozmów w toku" o swojej walce z rakiem. Jest wielką orędowniczką samobadania piersi i wiele gabinetów lekarskich odwiedziła, prosząc o to, żeby naprawdę dokładnie zbadano jej piersi i zbywano ją. Mówiono, że jest za młoda i w ogóle to nie ma się czym przejmować. I okazało się, że to było to. Więc to jest niesamowite, jak też ważne jest, żeby wsłuchać się w swój organizm i nie bagatelizować sygnałów - przypomina prowadząca Dzień Dobry TVN Ewa Drzyzga.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Chelsea Guglielmino/Staff/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości