Gwiazdy

Anna Wendzikowska poleca najpiękniejsze filmy o geniuszach. "Zawsze w głównej roli jest fantastyczny aktor"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Filmy o geniuszach
Filmy o geniuszach Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Filmy o geniuszach wzruszają do łez, stanowią cenne źródło wiedzy i pozwalają zagłębić się w niesamowite, oparte na faktach historie. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele nieprzeciętnych dzieł, inspirowanych biografiami światowej sławy naukowców. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich Anna Wendzikowska.

Biografie naukowców nie bez przyczyny stają się inspiracją dla twórców filmowych z całego świata. W życiorysach wybitnie uzdolnionych matematyków czy wynalazców nie brakuje intrygujących, ale i wyjątkowo smutnych wątków. Najlepszym tego dowodem są tytuły wybrane przez Annę Wendzikowską.

Najpiękniejsze filmy o geniuszach - "Teoria wszystkiego"

"Teoria wszystkiego" to poruszająca opowieść o jednym z najwybitniejszych naukowców naszych czasów. Film doskonale obrazuje wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się genialne umysły, ale niesie za sobą także ważne przesłanie dotyczące siły miłości. Główny bohater, w którego wcielił się angielski aktor Eddie Redmayne, cierpi na nieuleczalną chorobę. Stwardnienie zanikowe boczne odciska piętno zarówno na jego życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Stephen Hawking oglądając ten film powiedział, że miał chwilami wrażenie, jakby patrzył na samego siebie - zdradziła Anna Wendzikowska, zachęcając tym samym do obejrzenia "Teorii wszystkiego". - To jest wspaniała opowieść o mądrym facecie, ale też o trudnych zmaganiach z chorobą - oceniła dziennikarka.

Filmy o wizjonerach - "Steve Jobs"

Historia założyciela marki, która stała się ikoną przemysłu komputerowego, ciekawi niemal każdego. Nie dziwi zatem fakt, że "Steve Jobs" w reżyserii Danny'ego Boyle'a zwrócił uwagę widzów z całego świata i szybko został uznany za jedną z najciekawszych filmowych biografii naszych czasów.

- On pokazuje taką złożoność natury Steve'a Jobsa. Człowieka, który był wizjonerem, który dokonał rzeczy niesamowitych, miał tak głęboką wiarę w to, że to co robi jest właściwe, mądre - zauważyła Anna Wendzikowska, jednocześnie zwracając uwagę na doskonałą obsadę. - Te filmy łączy to, że zawsze w tej głównej roli jest fantastyczny aktor - zapewniła dziennikarka.

"Piękny umysł" - wzruszająca opowieść o geniuszu

W zestawieniu Anny Wendzikowskiej nie mogło zabraknąć wybitnego filmu, opowiadającego o losach chorującego na schizofrenię matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii, Johna Nasha. "Piękny umysł" został nagrodzony czterema Oscarami i czterema Złotymi Globami.

- W tym filmie bardzo fajnie jest pokazane, jak spotykają go różne dziwne wydarzenia. Nie do końca wiadomo dlaczego, co się dzieje, kto go śledzi. Potem się okazuje, co jest tego przyczyną. Tutaj też ładnie jest pokazana miłość i wsparcie kobiety - stwierdziła dziennikarka.

"Buntownik z wyboru" - wielki sukces początkujących aktorów

"Buntownik z wyboru" to fikcyjna opowieść o niepokornym młodym człowieku, wykazującym nieprzeciętny talent matematyczny. Film nie został oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale ponad dwie dekady temu przyniósł sławę aktorom, którzy podjęli się napisania jego scenariusza. Matt Damon i Ben Affleck otrzymali za ten wyjątkowy projekt Oscara i Złoty Glob.

Filmy o geniuszach - "Gra tajemnic"

"Gra tajemnic" opowiada historię genialnego Alana Turinga, pracującego podczas II wojny światowej nad złamaniem kodu Enigmy. Film przenosi widza do świata, w którym wybitnie utalentowany kryptolog musi mierzyć się z uprzedzeniami na tle orientacji seksualnej.

- Kompletnie został odsunięty na margines (...). To idealny materiał do filmu - podsumowała Anna Wendzikowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości