Hobby

Wyjątkowe rodzeństwo, które ma wspólną pasję. "Można jeździć na snowboardzie, a popołudniami się uczyć"

Hobby

Autor:
Justyna
Piąsta
Medalowe rodzeństwo Owczarków
Medalowe rodzeństwo Owczarków Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Krzysztof, Jakub i Joanna Owczarek to rodzeństwo na medal - w przenośni i dosłownie. Mają na swoim koncie mnóstwo osiągnięć w snowboardzie, a przed nimi jeszcze wiele nowych, sportowych wyzwań. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej rodzinnej pasji.

Sportowe rodzeństwo

Krzysztof Owczarek to obecnie największa nadzieja polskiego snowboardu w stylu freestyle i slopestyle. W Polsce zdobył już wszystkie możliwe nagrody. Miłością do snowboardu zaraził się od starszego brata Kuby, a razem przelali tę pasję na najmłodszą Joasię. - Slopestyle to kategoria, w której skacze się na skoczniach i jeździ po poręczach metalowych. Chodzi o to, żeby ustać na wszystkich trikach - wyjaśnił Krzysiek.

Z kolei Asia specjalizuje się w kategorii big air. - Zamiast jechać na kilku różnych przeszkodach, robisz jeden trik na jednej skoczni. I za to cię oceniają. Wszystko zależy od tego, czy wyjdzie, czy nie - powiedziała najmłodsza z rodzeństwa.

- Ja też jestem dobry w big airze. Wystarczy skupić się na jednym skoku i ja tak wolę - przyznał Kuba, najstarszy brat.

Rodzinna pasja

Jakub jako pierwszy zaczął pasjonować się snowboardem. - Widziałem ludzi, którzy jeżdżą na snowboardzie i wydało mi się to ciekawe. Jak byłem mały, to jeździłem na nartach, ale snowboard bardziej mi się spodobał i stwierdziłem, że chciałbym spróbować - powiedział najstarszy z rodzeństwa Owczarków.

Krzysiek w tym roku będzie zdawał maturę. Choć ma dużo nauki, to radzi sobie z łączeniem pasji i szkolnych obowiązków. - Zawsze trzeba znaleźć czas. Jak się jeździ na zawody, to można jeździć na snowboardzie, a popołudniami się uczyć - pochwalił się młody sportowiec.

Nie dość, że każde z nich osiąga sukcesy w ewolucjach na snowboardzie, to dodatkowo grają na różnych instrumentach. Rodzeństwo może być wzorem do naśladowania dla rówieśników.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości