Gwiazdy

Euro 2020. Martin Garrix i muzycy z U2 zaprezentowali oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

Gwiazdy

Euro 2020 z pewnością będzie wielkim wydarzeniem. W serwisach streaminogowych na całym świecie przedstawiono już oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Jak się okazało, będzie nim utwór "We Are The People" stworzony przez Martina Garrixa oraz muzyków z zespołu U2, wokalisty Bono i gitarzysty The Edge'a.

Hymn Euro 2020

Pandemia pokrzyżowała plany wszystkich imprez, festiwali i wydarzeń sportowych. Z tego względu Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przeniesione zostały na rok 2021. Przedłużyły się także prace nad oficjalnym hymnem. Choć Martin Garrix już w 2019 roku ogłosił, że został wybrany na autora utworu, dopiero wiosną tego roku artysta pochwalił się ukończonym dziełem. 14 maja w sieci zadebiutowała piosenka "We Are The People". Jak się okazało, holenderski DJ do współpracy zaprosił dwie legendy muzyki rockowej: muzyków z zespołu U2, wokalistę Bono i gitarzystę The Edge'a. Jak możemy się domyślać, hymn ten jest połączeniem muzyki klubowej i rockowego brzmienia.

- Stworzenie muzyki na jedną z największych sportowych imprez na świecie razem z Bono i The Edge'm było nieprawdopodobnym doświadczeniem. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy razem i podekscytowany tym, że w końcu możemy się podzielić tym ze światem! - podsumował Martin Garrix.

Euro 2020 – kiedy się odbędzie?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020 rozpoczynają się 11 czerwca 2021 roku. To właśnie wtedy na Stadio Olimpico w Rzymie po raz pierwszy zostanie wykonany hymn na żywo. Wiadomo już także, że maskotką imprezy został Skillzy, postać inspirowana piłką uliczną.

Euro potrafi kreować gwiazdy, natomiast w tym przypadku to gwiazdy pokażą nam, co przygotowały. To będzie muzyczna uczta Bono oraz Martin Garrix w nietypowym zestawieniu. Przepiękna, mocna piosenka "We Are the People", która mówi o tym, żebyśmy się wszyscy łączyli, jednoczyli

– powiedziała Basia Pasek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Kora, Kayah i Bartek Jędrzejak przyznali się do problemów ze zdrowiem psychicznym. Jakie jeszcze gwiazdy powiedziały o tym otwarcie?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości