Dorota Segda i jej siostra Małgorzata - jaką mają relację? "Byłyśmy kompletnie inne"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski
Światła na… Dorotę Segdę
Światła na… Dorotę Segdę Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Dorota Segda jest znaną i cenioną aktorką. Od września 2016 roku jest rektorem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. O swojej pracy na uczelni, aktorstwie i relacji z siostrą opowiedziała w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Cykl "Światła na...." Dorotę Segdę

Prof. Dorota Segda od blisko 7 lat zarządza krakowską AST. Uwielbia spotkania ze studentami, ale również spełnia się na swoim stanowisku.

- Jestem dumna z wielu rzeczy, które udało mi się przeprowadzić jako rektor - przyznała Segda. - To jest naprawdę misja. Tutaj nie boję się wielkich słów. To jest życie tych ludzi i to jest przyszłość polskiego teatru. No i jest to jedna z najważniejszych ról, jakie przyjęłam w życiu. Czuję się tu u siebie i nawet troszkę się boję, kiedy sobie pomyślę, że za półtora roku wejdę do uczelni i nie przyjdę tutaj (do gabinetu - przyp. red.). Będę miała oczywiście studentów, to jest najważniejsze, ale chyba odruchy konia dorożkarskiego będę czuła - stwierdziła żartobliwie.

Czy Segda nie obawiała się tego, że zostając rektorem, może ucierpieć na tym jej aktorska kariera?

- Gdybym miała takie obawy, to bym chyba nie została jednak rektorem. Pewnie straciłam, bo chodzą o mnie takie opinie, że lepiej jej w ogóle nie proponować nic, bo ona nie ma czasu. Otóż to jest nieprawda, ja mam bardzo dużo czasu, czekam na propozycje - podkreśliła aktorka.

Siostry Segda - Dorota i Małgorzata

Dla Doroty Segdy rodzina jest najważniejsza. Ma bardzo bliską relację ze swoją siostrą Małgorzatą. Wspólnie przyznały, że z wiekiem się do siebie upodobniają.

- Jako nastolatki byłyśmy kompletnie inne - skomentowała Małgorzata.

Przez wiele lat panie mieszkały obok w jednej kamienicy. - Właściwie myśmy się dopiero wtedy sobie zrobiły tak naprawdę bliskie - powiedziała Dorota. - Wtedy urodził się Roch, więc trochę byłam jego drugą mamą, w każdym razie na pewno bliską ciocią. Zresztą teraz mieszkam niewiele dalej - dodała.

Małgosia wskazała zalety swojej znanej siostry. - Szefowa. Taka, że zawsze można na niej polegać, że jak jest problem, to ona go rozwiąże. Ogarnie wszystko. Słyszałam taki dowcip czy mem, że siostra to jest osoba, która zabiłaby cię za to, że zabrałaś jej ładowarkę do telefonu, ale oddałaby ci swoją rękę. I tak to wygląda - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości