Dorota Segda

    Dorota Segda

    - Sztuka to jest krew, pot i łzy. Ja sobie nie wyobrażam, żeby tak miało przestać być, bo do największych swoich ról dochodziłam właśnie taką drogą - mówi Dorota Segda, aktorka. Między sztuką a osobistym poświęceniem jest jednak cienka granica. O wykształceniu i nauce sztuki młodego pokolenia aktorów z rektorem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rozmawiał Marek Osiecimski, reporter "Czarno na białym".

    Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji powstał wyjątkowy dokument "Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie". Jak go oceniają absolwenci szkoły: Maciej Stuhr, Anna Oberc i Dorota Segda? Jak wspominają lata nauki? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

    Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie wychowała takich aktorów jak Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Joanna Kulig, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Uniwersytet obchodził swoje 70-lecie i z tej okazji jego najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czy mieli tremę przed spektaklem? Jak wspominają czas studiów? W Krakowie była Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

    "Zostałam rektorem dlatego, że lubię tę szkołę. Mamy wspaniałych studentów, pedagogów (...) to jest niesamowite, że ja w takim miejscu pracuję". Czy Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie czekają zmiany? Jej nowym rektorem została Dorota Segda. O swoich planach opowiedziała Magdzie i Marcinowi.