Dorota Gardias i Daria Ładocha trenują na schodach. "Można spalić 900 kalorii"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Ćwiczenia na schodach Doroty Gardias
Ćwiczenia na schodach Doroty GardiasDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Dorota Gardias i Daria Ładocha to niezależne kobiety, które dzielnie łączą karierę telewizyjną z życiem rodzinnym. Natomiast po godzinach spotykają się, by wspólnie trenować. Jakie ćwiczenia wykonują? O tym opowiedziały w rozmowie z Robertem Stockingerem, reporterem Dzień Dobry TVN.

Dorota Gardias ćwiczy na schodach

Dorota Gardias swoją przygodę z treningami na schodach rozpoczęła podczas pandemii.

- Chodziłam góra-dół, góra-dół. Potem trochę o tym poczytałam. Okazało się, że to jeden z najlepszych treningów, jeśli chodzi o wydolność, wpływ na nasze nogi i pośladki, na czym często paniom zależy. Podczas takiego godzinnego treningu można spalić 900 kalorii. Dla porównania powiem, że jeśli idziemy biegać, takim średnim tempem, to spalamy o 300 kalorii mniej - tłumaczyła prezenterka pogody w rozmowie z Robertem Stockingerem.

Do Doroty Gardias przyłączyła się przyjaciółka, która mieszka dwa piętra niżej. - Wciągnęłam ją w tę zabawę i zgubiła blisko 20 kilogramów - podkreśliła.

Sportowego bakcyla połknęła też Daria Ładocha. - Spotykamy się na siłowni, ale jeśli nie mamy czasu, bo jesteśmy bardzo zapracowanymi kobietami, to dzieci mają free time, bawią się, oglądają bajki po odrobionych lekcjach, a my chodzimy - wyjaśniła Dorota.

Trening na schodach - jak wygląda?

Dorota Gardias i Daria Ładocha rozpoczynały od chodzenia po schodach przez 20-30 minut.

- Mamy 4 piętra tutaj w bloku, więc jak sobie zejdziemy i potem wejdziemy, to naprawdę efekty są bardzo fajne - mówiła Dorota Gardias. - Jak już mi nie wystarczało, to zaczęłam chodzić po dwa schodki. Jak wiecie, uwielbiam chodzić po górach, więc tutaj mogę ćwiczyć wspinaczkę: trzeci schodek, dostawiam nogę. Pamiętamy, że należy wychodzić z pośladka. Znów trzeci schodek, dokładam nogę - pokazywała pogodynka.

Jak prawidłowo wykonać pompki na schodach? Zobacz trening dziewczyn w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości