Sport i fitness

Fitness, kulturystyka i taniec. Czy można to połączyć w jedno?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Fitness, kulturystyka i taniec w jednym
Fitness, kulturystyka i taniec w jednymDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

Jak połączyć kulturystykę, fitness i taniec?

Tomasz Laszko, kulturysta i trener i Justyna Stefanik, zawodniczka fitness startują w XVLI Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Para zaprezentuję się w konkurencji, jaką jest występ-taniec par mieszanych. Łączy ona w sobie prezentację sylwetki i taniec.

- Jak zobaczymy mięśnie w ruchu - ogląda się to zupełnie inaczej. Choreografia powinna być przygotowana pod okiem specjalistów. My jesteś od tej strony fizycznej, zbudowania mięśni - mówił w Dzień Dobry TVN Tomasz Laszko, kulturysta i trener.

Co ocieniane jest podczas występu?

Podczas występu jury ocenia zarówno sylwetkę, jak i sam występ, choreografię. - Połowa to jest ocena sylwetki. Tutaj kryteria są sztywne - szerokość barków do pasa, długość nóg do tułowia, proporcjonalne umięśnienie. Druga część oceny [...] oparta jest na wrażeniu artystycznym - mówił Tomasz Laszko.

Warto dodać, że Justyna Stefanik zajmuje się nie tylko fitnessem. Zawodniczka jest również wiolonczelistką i może się pochwalić bardzo dobrym poczuciem rytmu. - To dla mnie bardzo fajne połączenie. Z muzyką mam od dziecka dużo wspólnego, więc dodatkowo mogę się tak artystycznie spełnić. Wbrew pozorom sport i muzyka mają dużo wspólnego. Szkoła muzyczna bardzo mnie ukształtowała - mówiła Justyna Stefanik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości