kulturystyka

  kulturystyka

  Patrycja Słaby to Mistrzyni Europy Juniorów w kategorii sportów sylwetkowych - bikini fitness. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać, dlaczego wybrała właśnie tę dyscyplinę sportu, czy jej dieta jest rygorystyczna, jak wyobraża sobie swoją przyszłość i co robi, by wyróżnić się na tle rywalek. Od naszego gościa dowiedzieliśmy się również, czym różni się bikini fitness od kulturystyki.

  Jerzy Krzciuk ma 79 lat i jest najsilniejszy na świecie w swojej kategorii wiekowej. Od ilu lat trenuje? Gdzie lubi ćwiczyć? Jaki jest jego przepis na tak fantastyczną formę? Z Panem Jerzym rozmawiał Robert Stockinger. Czy reporter Dzień Dobry TVN dał radę zrobić kilka przysiadów ze 100-kilogramową sztangą?

  Ulisses Williams Jr. to światowej sławy kulturysta i trener personalny. Ulisses trenuje już 24 lata. Po co to robi? Jak motywuje swoich podopiecznych? Czy każdy może wyglądać tak jak on? I co sprowadza go do Polski? Z Ulissesem na jednej z warszawskich siłowni spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Josefina Monasterio jest 71-letnią kulturystką. Zaczęła pracować nad swoim ciałem 11 lat temu. Jak ciężko musi trenować, aby osiągać tak doskonałe rezultaty? Czy zna kulturystów, którzy są w jej wieku? Jak rodzina i przyjaciele zareagowali, kiedy nabrała takich mięśni? Czy stosuje anaboliki? Z Josefiną rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Zmierzyli też swoje "armaty". Kto miał większe? ;)

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy sierżanta Marcina Dziadczyka z I Komisariatu Policji w Gliwicach, którego pasją jest kulturystyka. W studiu towarzyszyła mu żona Joanna. Jak wygląda typowy dzień "polskiego Schwarzeneggera"? Kiedy zaczęła się jego przygoda z kulturystyką? Jak reagują na jego hobby koledzy z pracy? I czy żona jest o niego zazdrosna?

  Młodszy aspirant Katarzyna Staśkowska to Mistrzyni Polski w kulturystyce i fitness WPF. Jak sama mówi, ten sukces to dopiero początek. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by powiedziała o swojej pasji do sportu i zawodach. Co sprawiło, że sięgnęła po hantle? Jak zareagował przełożony, kiedy dowiedział się o jej sukcesach? Czy pokazanie się w bikini podczas zawodów było dla niej dużym przeżyciem? Komu dedykuje swoje sukcesy?

  Grzegorz Zieliński jest 64-letnim kulturystą. W zeszłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski Weteranów, a w tym został Mistrzem Europy w kategorii 60-65 lat. Pana Grzegorza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o jego fascynacji sportem i sukcesach sportowych. Ile ćwiczy? Jaką dietę stosuje?

  W świecie fitnessu i kulturystyki zawody "Arnold Classic" są wydarzeniem bardzo prestiżowym. Już samo wystąpienie na zawodach jest dla zawodnika nobilitacją. 16-letnia Aleksandra Kępa te zawody wygrała. Jaką wartość ma dla niej statuetka? Kiedy Ola zaczęła przygodę ze sportem sylwetkowym? Jak wygląda jej typowy dzień? Czy przy kilku treningach dziennie ma czas na szkołę i koleżanki? O swoich planach na przyszłość Ola opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszyli jej rodzice - mama Joanna i tata Grzegorz.

  Kevin Levrone, legenda światowej kulturystyki, przyjechał do Polski na Galę Kulturystyki Zawodowej Levrone Pro Classic - pierwszą tak prestiżową imprezę organizowaną w naszym kraju. W rozmowie z Anną Kalczyńską zdradził nam, kto jest dla niego wzorem i, jak udaje mu się połączyć karierę sportową z pasją sceniczną. Udało nam się namówić go do występu na scenie Dzień Dobry TVN. Zobaczcie koniecznie!

  Kolejnym bohaterem cyklu Odważ(e)ni był Robert Arcichowski, który od stycznia 2013 roku schudł ponad 50 kg. W Dzień Dobry TVN opowiedział nam, co sprawiło, że zaczął dbać o siebie i, jak utrzymuje obecną wagę. Gratulujemy Robertowi wyniku i trzymamy za niego kciuki!

  Boghaterka kolejnego odcinka cyklu "Odważ(e)ni" - Agnieszka Serafin - schudła 25 kilogramów, a pomógł jej w tym mąż, który jest kulturystą. Z Agnieszką spotkała się Dominika Gwit. Zobaczcie, jak Agnieszka wyglądała przed metamorfozą, a jak wygląda teraz.

  W kuchni Dzień Dobry TVN urzędował dziś Hardkorowy Koksu. przekonywał nas, że od samych ćwiczeń "bicek" nam nie urośnie! Ważna jest też odpowiednia dieta. Zobaczcie jego przepis na hardkorowy omlet, stek z ziemniakiem i szaszłyk z hardkorową sałatą z awokado. Smacznego!

  Jak się okazuje, kuchnia dla kulturystów to nie tylko jedno danie, na które składa się pierś z kurczaka, ryż i warzywa. W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski i właściciel pierwszego w Polsce baru dla siłaczy Jakub Duszewski przygotowali także: zupę multiwitaminową, tortille żytnie: meksykańską, grecką, włoską oraz chudy sernik.

  W Gdańsku powstał pierwszy w Polsce bar dla kulturystów. Tu dania są dostosowane do potrzeb sportowców. Każdy z klientów dostaje informację, ile tłuszczu, białka i węglowodanów zawartych jest w danej potrawie. Zobaczcie, jak funkcjonuje bar dla siłaczy.