Gwiazdy

Damiano z Måneskin zaskoczył fanów metamorfozą. Jak teraz wygląda artysta?

Gwiazdy

Måneskin, Damiano

Damiano z Måneskin postawił na ostre cięcie. Artysta odświeżył swój look, skracając włosy i zapuszczając brodę. Fani na całym świecie mogą być zaskoczeni jego nowym wizerunkiem.

Måneskin - historia zespołu

Zespół Måneskin powstał w 2016 roku, a w jego skład wchodzi grupa przyjaciół: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Podczas tegorocznej Eurowizji odnieśli zwycięstwo, w finale zdobyli 524 punkty - z czego 318 od telewidzów (1. miejsce) i 206 pkt. od jurorów (4. miejsce). Ich piosenka pt. "Zitti e buoni" szybko zdobyła popularność na całym świecie.

Pierwsze koncerty muzycy grali na ulicach Rzymu, a dziś zachwycają świat swoim talentem, młodzieńczą ekspresją, nietuzinkowym stylem i rockiem we włoskim wydaniu. Członkowie grupy nie ukrywają, że choć zawsze marzyli o odniesieniu sukcesu i ciężko na niego pracowali, to wydarzenia z 2021 r. (zwycięstwa na festiwalu w San Remo i Eurowizji) były dla nich sporym zaskoczeniem. W przypadku tego ostatniego występu wydawało im się, że zakończą rywalizację na ostatnim miejscu.

Damiano zmienił image

Wokalista Måneskin zaskoczył fanów swoją metamorfozą. Ci, którzy kojarzą go z długimi włosami, będą musieli przyzwyczaić się do nowej fryzury artysty. Zresztą sami zobaczcie. Na poniższym wideo Damiano ma już krótkie włosy i bródkę.

Måneskin - kiedy w Polsce?

Członkowie Måneskin nie ukrywają, że poprzez muzykę chcą uświadomić innym, jak ważna jest swoboda. - Naszym zdaniem każdy powinien mieć możliwość wyrażania siebie. Nie metkujmy ludzi, nie ograniczajmy. W muzyce, życiu, seksualności starajmy się być wolni. Nie zgadzajmy się, by inni ludzie nas oceniali i nie pozwalali być sobą - powiedziała niedawno Victoria De Angelis.

Måneskin nie będą mieli w tym roku wakacji i jeszcze latem planują kolejny przyjazd do Polski. - Wracamy tutaj w sierpniu na koncert - zdradziła basistka.

Zobacz też:

Kim jest drag queen Lucas Adelon? "Większość myśli, że chłop przebrał się za babę"

Zobacz wideo: Måneskin – rock we włoskim wydaniu. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wiele osiągnęliśmy i to nas nie zmieniło"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości