Czy TikTok jest dla dzieci? Mama na obrotach: "Powiedziałam córce, że to jeszcze nie ten czas"

Mama na obrotach o karierze na TikToku
Mama na obrotach o karierze na TikToku
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Klaudia Klimczyk jest znaną TikTokerką. Tworzy zabawne filmiki jako "Mama na obrotach" i ma ponad 2,6 mln obserwatorów. Jej twórczość oglądają i komentują zarówno młodzi użytkownicy, jak i osoby dorosłe. W rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl powiedziała, czy jej zdaniem popularna platforma jest odpowiednim miejscem dla dzieci.

"Mama na obrotach" - kariera

Ślązaczka Klaudia Klimczyk robi furorę na TikToku. Śmieszne, komediowe nagrania podbijają serca internautów i cieszą się sporą popularnością. "Mama na obrotach" ma wielu fanów, często ludzie rozpoznają ją na ulicy i proszą o wspólne zdjęcie. Jak jej córki reagują na to, że jest znana?

- Sonia ma dopiero 5 lat, a Andrea w marcu skończy 8 lat. Na początku, jak starsza córka poszła do pierwszej klasy, to był szok w szkole, kiedy jej rówieśnicy zaczęli mnie widzieć. Miałam obawy, żeby nie zaszkodzić jej tym, żeby ktoś jej nie powiedział: "A ta twoja mama nagrywa coś..." Ale tak się nie stało. Tak fajnie to zaakceptowali. Mówią jej: "Oglądamy twoją mamę, przybij piątkę". Ale w pierwszych dniach chodziłam zestresowana - wspominała Klaudia w rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl.

TikTok jest dla dzieci?

TikTok to miejsce, w którym można znaleźć przeróżne treści - zabawne filmy, układy taneczne, challenge, treści edukacyjne, przepisy na dania, czy inspiracje modowe. Niestety, oprócz wartościowych informacji, które są tam publikowane, można trafić na twórców, którzy np. zyskują sławę prowadząc kontrowersyjne transmisje live, są pod wpływem substancji odurzających lub pokazują publicznie różnego rodzaju używki. Czy platforma ta jest zatem dobrym miejscem dla dzieci? Z perspektywy "Mamy na obrotach" odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

- TikTok jest od 13. roku życia i tak powinno zostać. Teraz 10-latki już chcą mieć TikToka, moja 8-letnia córka też chciała mieć, ale powiedziałam, że nie, to jeszcze nie ten czas. Rodzice powinni mieć kontrolę nad tym, co dziecko przegląda na telefonie, ale trudno powiedzieć mamie albo tacie nie dawaj dziecku telefonu. Z drugiej strony TikTok jest fajną aplikacją dla nastolatków i młodzieży. Jest tam dużo edukacyjnych treści. Jeśli nastolatka chce zostać kosmetyczką, to ma tam dużo pomysłów na paznokcie, na fryzury. Jest też edukacja seksualna. Wszystko, co byś nie chciała, to tam jest - stwierdziła Klimczyk.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości