dostęp do internetu

  Rozwój technologiczny ma bezpośredni wpływ na otaczający nas świat. Pojawiające się na rynku urządzenia wzbogacane są tym samym w coraz to nowsze rozwiązania. Komputer bądź laptop to obecnie obowiązkowe sprzęty w każdej firmie, jak i zaciszu domowym. Aby jednak urządzenie, działać mogło w pełni bezpiecznie, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego programu. Antywirusy dedykowane są klientom biznesowym oraz indywidualnym, którzy korzystać chcą z nieograniczonych zasobów internetowych w bezpieczny sposób.

  Twórczość "Mamy na obrotach" oglądają i komentują zarówno młodzi użytkownicy, jak i osoby dorosłe. Czy aplikacja jest odpowiednim miejscem dla dzieci?

  Skąd ją pobrać?

  Bez Internetu ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą codzienność. Rady dotyczące już każdego aspektu życia można odnaleźć w sieci. Są jednak pewne miejsca w Polsce, w których dostępność do nich jest ograniczona. Z czego to wynika?

  Wakacje w pełni, ale trudno zrobić sobie wolne od Internetu. W trakcie urlopu wielokrotnie logujemy się do wi-fi w hotelu czy restauracji. Czy to wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem? Na nurtujące pytania odpowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.

  Poprawne skonfigurowanie routera dla niejednego może być problemem. Jednak gdy zdecydowałeś się na bezprzewodowy internet w domu i kupiłeś router, powinieneś dobrze skonfigurować urządzenie, tak by działało sprawnie i zapewniło bezpieczeństwo plikom na Twoim komputerze.

  Komputer już dawno stał się centrum naszego domowego wszechświata. 87 proc. z nas ma dostęp do Internetu i skrzętnie to wykorzystuje. Od tak oczywistych czynności, jak płacenie rachunków czy robienie zakupów po zwiedzanie świata. Także nowy samochód możemy poczuć bez wychodzenia z domu.

  Do tej pory korzystaliśmy z Internetu dzięki bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Jednak ostatnio naukowcy wymyślili nowy sposób na przesyłanie danych. Li-Fi to nowa technologia z wykorzystaniem widzialnego światła. Czy Li-Fi ma większą prędkość niż W-Fi? Jakie są wady nowego systemu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Karola Wójcickiego, popularyzatora nauki.