Gwiazdy

Aktor znany z "Rodziny Soprano" nie żyje. Miał 65 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
płonąca świeczka

Bruce MacVittie - amerykański aktor znany przede wszystkim z występów w takich produkcjach jak "Rodzina Soprano" czy "Jak nas widzą" - nie żyje. Zmarł w wieku 65 lat. Wiadomość o śmierci artysty przekazali jego najbliżsi.

Nie żyje Bruce MacVittie

Bruce MacVittie - amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny - nie żyje. Choć artysta zmarł 7 maja, to informacja o jego śmierci dotarła do mediów dopiero teraz. Smutne informację w rozmowie z "The New York Times" przekazała żona artysty Carol Ochs.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Artysta odszedł w wieku 65 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci MacVittie'ego.

Bruce MacVittie - kariera

Bruce MacVittie przyszedł na świat 14 października 1956 roku w Providence w stanie Rhode Island. Ukończył Boston University. Uczył się również u samego Jerzego Grotowskiego. Pod koniec lat 70. przeprowadził się do Nowego Yorku, gdzie rozpoczął karierę aktorką. W 1980 roku zaczął występować w Ensemble Studio Theatre. Był współzałożycieli off-broadwayowskiej grupy teatralnej Naked Angels Theater Company. W 1983 roku aktor zadebiutował na Broadwayu, u boku samego Ala Pacino.

W 1981 roku zadebiutował przed kamerą. Wystąpił wtedy w serialu "Barney Miller" oraz filmie "Wybrańcy". W kolejnych latach można go było zobaczyć w takich produkcjach, jak "Urodzony 4 lipca", "The Doors", "Seks w wielkim mieście", "Hannibal", "Za wszelką cenę", "Jak nas widzą" czy "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku".

Jednak największą sławę zyskał występując w serialu "Rodzina Soprano", gdzie zagrał Danny'ego Scalercio. Ostatnią rolą aktora była postać Rubena Ware'a w serialu z "Bull".

 

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Joshua Alzate/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości