Gwiazdy

Bob Dylan oskarżony o molestowanie 12-latki. Rzecznik artysty odniósł się do zarzutów

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bob Dylan, ceniony muzyk i laureat literackiej Nagrody Nobla, został oskarżony o molestowanie seksualne. Piosenkarzowi postawiono zarzuty wykorzystywania 12-letniej dziewczynki. Zajście miało mieć miejsce w 1965 roku, pozew wpłynął do sądu najwyższego na Manhattanie po ponad pół wieku milczenia domniemanej ofiary.

Bob Dylan oskarżony o molestowanie

13 sierpnia 2021 roku do sądu najwyższego w Nowym Jorku trafił pozew oskarżający 80-letniego artystę o molestowanie nieletniej. Do przestępstwa miało dojść w 1965 roku, kiedy Bob Dylan miał 24 lata. Muzykowi zarzuca się wykorzystanie seksualne 12-letniej dziewczynki, odurzenie jej substancjami psychoaktywnymi, a także znęcanie fizyczne i emocjonalne nad ofiarą. W dokumentach skierowanych do sądu powódka wskazuje, że zajście nie było jednorazowe i wielokrotnie doświadczyła molestowania w hotelowym apartamencie muzyka. Kobieta domaga się procesu oraz odszkodowania za poniesione straty moralne.

Rzecznik Boba Dylana zapewnia, że oskarżenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

- Twierdzenie o wydarzeniach sprzed 56 lat jest nieprawdziwe i będzie stanowczo odpierane -powiedział w rozmowie z BBC mężczyzna.

Nowe światło na sprawę rzucił portal showbiz411.com . Z informacji zdobytych przez redakcję wynika, że Dylana w ogóle nie było w hotelu, w którym rzekomo miało dojść do przestępstwa. Serwis podaje, że wokalista przebywał wtedy w Londynie . Potwierdzeniem tych słów ma być nie tylko harmonogram koncertów i kalendarz Dylana, a także film dokumentalny " Don’t Look Back ". Obraz zarejestrował m.in. występ muzyka w czasie, gdy ten miał rzekomo molestować 12-latkę.

Bob Dylan - artysta wielu talentów

Bob Dylan, czyli Robert Allen Zimmerman, urodził się 24 maja 1941 roku. Wszechstronnie uzdolniony artysta dał się poznać publiczności jako piosenkarz, kompozytor, poeta i autor tekstów, a nawet rysownik. To jedna z najważniejszych postaci świata muzyki na przestrzeni ostatnich pięciu dekad.

W 2016 roku Bob Dylan otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Jego twórczość została też wielokrotnie doceniona innymi wyróżnieniami. Niekwestionowany talent i ciężka praca przyniosły mu między innymi statuetkę Oscara, Złoty Glob Nagrodę Grammy oraz Pulitzera.

Zobacz wideo: Bob Dylan odebrał Nobla

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: www.independent.co.uk, www.bbc.com

Pozostałe wiadomości