Gwiazdy

Anna Kalczyńska o codzienności i swojej pracy: "Nie wyobrażam sobie życia bez zawodowej aktywności"

Gwiazdy

Piotr Molecki/East News

Anna Kalczyńska należy do gwiazd, które raczej rzadko uzewnętrzniają się w mediach społecznościowych. Tym razem dziennikarka zrobiła jednak wyjątek. Na Instagramie opowiedziała o swojej aktywności zawodowej, a przy okazji pokazała, jak wygląda jej kuchnia.

Anna Kalczyńska o swojej pracy

Już od siedmiu lat Anna Kalczyńska jest jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN. Choć wcześniej była dziennikarką newsowej stacji TVN24, zmieniła pracę, by - jak mówiła w jednym z wywiadów - mieć większe pole do zaprezentowania swoich możliwości. Równocześnie angażuje się w wiele dodatkowych projektów, ponieważ lubi cały czas być w ruchu.

Teraz zainspirowana rozmową z jednym z muzyków prezenterka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie w swojej minimalistycznej i nowoczesnej kuchni. Fotografię opatrzyła podpisem, w którym odniosła się do własnej codzienności.

- O rany, jak ja lubię wracać z pracy do domu - mojej ostoi, przestrzeni rodziny i relaksu. Czasem mam dłuższe przerwy, bo tak wynika z grafiku. Czasem pracuję w niedzielę, tak jak dziś. Nie zawsze na wizji czy na antenie, czasem przed kamerą albo szerszym audytorium. Po prostu nie wyobrażam sobie życia bez zawodowej aktywności i kontaktu z ludźmi, pewnie mam to po rodzicach, dla których praca też była pasją i wielką sprawą w ich życiu . Wracam do domu zadowolona i szczęśliwa, ale ostatnio jestem podwójnie szczęśliwa, w czasach, gdy praca stała się przywilejem - napisała na Instagramie.

Anna Kalczyńska o problemach artystów w czasie pandemii

W dalszej części wpisu dziennikarka nawiązała do ciężkiej sytuacji artystów, którzy podczas pandemii nie mają możliwości zarabiania na życie. Pozbawiono ich możliwości koncertowania i występów. Nie mogą realizować swoich celów, ani rozwijać pasji.

- Rozmawiałam dziś z kompozytorem i muzykiem, który opowiadał mi o losach swoich kolegów z branży. Nie koncertują, nie zarabiają na płytach, bo tak zmienił się rynek. Wielu z nich powinno otrzymać pomoc państwa ale nie dostają, bo nie potrafią upomnieć się o nią, wypełnić odpowiednich wniosków, jak to artyści - dotarło wtedy do mnie, że pracę tracimy dziś nie tylko z powodu braku profesjonalizmu, czy koniunktury ale z przyczyn od nikogo niezależnych: z powodu konieczności zapewnienia zbiorowego bezpieczeństwa - stwierdziła.

Anna Kalczyńska dodała także, że poprzez zmianę zawodu przez artystów, to właśnie my najwięcej tracimy - jako odbiorcy kultury. Wielu z wrażliwych i utalentowanych twórców bowiem bezpowrotnie zniknie.

- Żyjemy w czasach, gdy praca dla wielu stała się niemożliwa. Chyba chcę przez to napisać, że po prostu... Jestem wdzięczna - podsumowała prezenterka.

Zgadzacie się z jej zdaniem?

Ania Kalczyńska o koronawirusie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości