Gwiazdy

Trudny czas w życiu Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej. Aktorka pożegnała tatę wzruszającym zdjęciem

Gwiazdy

Aktualizacja:
Moment RFManuel Breva Colmeiro/ Getty Images

Nie żyje Stanisław Czartoryski - ojciec aktorki Anny Czartoryskiej - Niemczyckiej. Był potomkiem jednego z najstarszych polskich rodów książęcych. Miał 81 lat.

Ojciec Anny Czartoryskiej - Niemczyckiej nie żyje

Zmarł Stanisław Czartoryski. Smutną informację przekazało Muzeum Czartoryskich w Puławach.

- Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł Pan Stanisław Książę Czartoryski – wiceprzewodniczący Rady Muzeum Czartoryskich w Puławach, serdeczny Przyjaciel i Darczyńca Muzeum. Będzie nam brakowało Jego wsparcia i życzliwości - czytamy we wpisie.

Dyplomata i potomek magnackiego rodu zmarł 21 stycznia w wieku 81 lat.

Anna Czartoryska-Niemczycka od momentu śmierci swojego ukochanego taty nie odnosiła się do tego smutnego wydarzenia. Aż do teraz. Aktorka w poniedziałek 1 lutego 2021 dodała na swoim profilu na Instagramie wzruszające zdjęcie, przy okazji którego wspomina Stanisława Czartoryskiego. Na zdjęciu widzimy jak kilkuletnia Ania czule obejmuje swojego tatę, będącego wówczas jeszcze w średnim wieku. Śmierć bliskiej osoby to trudny czas dla każdego. Także Anna Czartoryska-Niemczycka przeżywa odejście swojego ojca, o czym świadczyć może fakt, że zdjęcie to opisała jedynie znaczącym słowem "Tata" i oznaczyła je czarnym serduszkiem symbolizującym żałobę.

Fani aktorki pospieszyli z kondolencjami i słowami otuchy. Wsparcie aktorce okazali m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Katarzyna Ankudowicz, Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska, Julia Kamińska, Anna Dereszowska, Dorota Williams oraz wielu fanów i przyjaciół rodziny Czartoryskich i Niemczyckich.

Kim był Stanisław Czartoryski?

Stanisław Czartoryski urodził się 8 czerwca 1939 roku, jako potomek magnackiego rodu. W 1963 studiował zdobył tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Poznańskim. W latach 1963–1965 odbył pomagisterskie studia w London School of Economics. Do roku 1990 prowadził własny zakład ogrodniczy w Warszawie.

Stanisław Czartoryski angażował się w życie społeczne. W latach 1980–1990 był działaczem NSZZ "Solidarność" RI, a także Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności, oraz organizatorem pomocy dla osób internowanych w czasie stanu wojennego. W kolejnych latach pełnił funkcję radcy–ministra w Ambasadzie RP w Holandii i Ambasadora RP w Norwegii.

Stanisław Czartoryski był trzykrotnie żonaty. Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Czartoryski są jego dziećmi z drugiego małżeństwa z Ewą Minkowską.

Wszystkim bliskim Stanisława Czartoryskiego składamy wyrazy współczucia.

Nie żyje Papcio Chmiel. Henryk Jerzy Chmielewski we wspomnieniach syna:

Zobacz też:

Rząd znosi obostrzenia. Od poniedziałku trzy ważne zmiany

Gwiazdy komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji: "Koniec praw kobiet w Polsce?"

Polacy chorują ze stresu. Jak sobie z nim radzić? Lekarz: "Wystarczy wprowadzić w życie zasadę czterech S"

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości