Gwiazdy

Nie żyje Andrzej Urny, były gitarzysta Perfectu i Dżemu. "Był wspaniałym człowiekiem"

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
TVN24.pl
Joshua Alzate / EyeEm/Getty ImagesNie żyje Andrzej Urny

Nie żyje Andrzej Urny - polski gitarzysta rockowy, kompozytor, aranżer i producent. O śmierci muzyka poinformował portal TVN24.pl, powołując się na słowa jego żony. W latach 80. i 90. artysta występował m.in. z zespołami Perfect i Dżem. Współpracował także z Urszulą Sipińską czy Martyną Jakubowicz. Za kilka dni obchodziłby 64. urodziny.

Andrzej Urny - kariera

Andrzej Urny urodził się w 1957 r. w Rudzie Śląskiej. Karierę muzyczną zaczął rozwijać pod koniec lat 70. XX w., występując w klubie Kwadraty w Katowicach. W kolejnym dziesięcioleciu związał się z zespołem Dżem, a następnie rozpoczął grać z grupą Krzak. Był także członkiem Perfectu - dwukrotnie: w latach 1982-1987 i po jego reaktywacji, w latach 1993-1994.

Gitarzysta mógł pochwalić się kilkoma przebojami. Był współkompozytorem nagranych z zespołem Dżem piosenek "Paw" i "Whisky".

Kamil Durczok nie żyje
Kamil Durczok nie żyje
Dzień Dobry TVN

Andrzej Urny nie żyje

Muzyk zmarł 18 listopada 2021 r. Za kilka dni obchodziłby urodziny. - Z takimi informacjami nie możemy się pogodzić... Andrzej Ryszka przekazał nam właśnie informację, że w wieku 64 lat odszedł Andrzej Urny... Wspaniały człowiek, rewelacyjny gitarzysta, muzyk takich zespołów jak Perfect, Zespół Dżem, Svora, Woo Boo Doo, czy Czarne Komety z Południa... Ostatni z trójki "Czarnych Kapeluszy"... - napisał w mediach społecznościowych Szlak Śląskiego Bluesa.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate / EyeEm

Pozostałe wiadomości