Perfect

  Perfect

  W 2019 na rynku pojawi się pierwsza wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich. Już dziś w Dzień Dobry TVN premiera ich teledysku do singla "Na szczycie”. Co sprawiło, że w końcu postanowili stworzyć coś razem? Czy łatwo się pracuje z rodziną? Kto był inicjatorem tego projektu i dlaczego... Grzegorz po tej płycie zmienił testament? :)

  Marcin Prokop: "Dzisiaj ruszymy w przestrzeń, nikt nie będzie się nudził, wszyscy będą się dobrze bawić, a przede wszystkim zobaczymy prawdziwą galaktykę gwiazd". Jak myślicie, która gwiazda spowoduję, że Marcin "wysunie odsłuch z ucha, poluzuje krawat, zsunie rajstopy i biustonosz i będzie nimi wywijać nad głową"?

  Na rynku ukazała się nowa płyta Perfectu - "Muzyka". W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu powiedzieli, skąd czerpią energię do nagrywania kolejnych utworów, co było wyzwaniem podczas nagrywania płyty i jak spędzają czas. W naszej kawiarence fani mogli zdobyć autograf zespołu.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: pobudka! - Filip Chajzer sprawdza, czy odsypiamy po tygodniu ciężkiej pracy. Następnie: Martyna Wojciechowska - czy jest jeszcze jakiś kraniec świata, którego nie odwiedziła? Cerekwicka, Błach, Gessler i pierwszy raz, kiedy poczuli siłę własnych pieniędzy. A także: pierwsza taka operacja w Polsce - czyli, jak zrekonstruować pierś przy pomocy drugiej? Bądźcie z nami o 8.00! Zapraszają: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  W połowie czerwca odbędzie się Life Festival Oświęcim. Jego głównymi celami są budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Gości Dzień Dobry TVN Grzegorza Markowskiego, Dariusza Kozakiewicza oraz pomysłodawcę i dyrektora festiwalu Dariusza Maciborka zapytaliśmy o idee, emocje związane z festiwalem oraz gwiazdy, które mają wystąpić w tym roku. Co szykuje Perfect dla swoich fanów, którzy przyjadą do Oświęcimia?

  Z okazji 35-lecia istnienia zespołu Perfect zaplanował jubileuszową trasę koncertową. Zanim ruszyli w drogę zajrzeli do Dzień Dobry TVN. Czy po tylu latach gry jest łatwiej być kultowym zespołem? Czy kiedyś mieli świadomość, że kształtują poglądy swoich fanów? Gdzie zagrają koncert w wersji akustycznej?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Trzynasta w Samo Południe, który ostatnio pożegnał się z programem X Factor. Panowie wykonali przebój Perfectu "Niepokonani". Jak Wam się podoba ta wersja utworu?

  Na scenie nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat. Charyzmatyczny i niepowtarzalny. Na jego piosenkach wychowały się całe pokolenia Polaków i trudno znaleźć kogoś, kto nie zna „Autobiografii”, „Niewiele ci mogę dać” czy „Nie płacz Ewka”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dwóch braci, których styl życia i zawód są nieco rozbieżne: Grzegorza Markowskiego oraz ks. biskupa Rafała Markowskiego, młodszego brata lidera Perfectu.

  Był ministrantem, grał na organach i słuchał muzyki kościelnej. Takie były początki kariery Grzegorza Markowskiego. Dla publiczności zaczął śpiewać w latach 70. W ciągu trzydziestu lat kariery muzycznej zaśpiewał wiele hitów i zagrał jeszcze więcej koncertów. Na "Warsztat mistrza" z Grzegorzem markowskim zapraszamy do Dzień Dobry TVN już w najbliższą niedzielę!

  We wrześniu skończy 60 lat, od 60 lat mieszka w Józefowie, od 40 lat jest w związku z tą samą kobietą, a od 30 lat śpiewa w tym samym zespole. W studiu Dzień Dobry TVN Grzegorz Markowski próbował odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie: jak to jest być prawie 60 - letnim rockmanem?

  Legendarny już lider zespołu Perfect Grzegorz Markowski był naszym gościem w TVN Cafe i odpowiadał na pytania internatów. W otoczeniu fanek, prezenterowi Dzień Dobry TVN Bartkowi Węglarczykowi opowiedział o nowej trasie koncertowej, o planach na przyszłość i muzycznej nieśmiertelności.