Gwiazdy

Andrzej Gołota i Marcin Najman o męskiej przyjaźni. "Andrzej tak naprawdę pokazał mi, jak należy trenować"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Legenda światowego boksu – Andrzej „Andrew” Gołota

Andrzej Gołota jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Karierę pięściarza niemal od najmłodszych lat śledził Marcin Najman. Los chciał, że wiele lat później obaj panowie się spotkali i zaprzyjaźnili. Jak zrodziła się między nimi ta niezwykła relacja?

Andrzej Gołota i Marcina Najman o męskiej przyjaźni

Marcin Najman boksem zaczął się interesować jeszcze jako nastolatek. - Zwariowałem na punkcie boksu zawodowego, którego w Polsce wtedy praktycznie nie było. Po powrocie ze szkoły zawsze włączałem kasetę i oglądałem walkę Andrzej Gołota kontra Riddick Bowe. Oglądałem ją setki razy - wspominał w Dzień Dobry TVN Marcin Najman, zawodnik MMA.

Kilkanaście lat później ten zafascynowany boksem chłopak spotkał swojego idola. W 2014 roku, kiedy Andrzej Gołota po raz ostatni wychodził na ring, za organizację walki odpowiadał właśnie Marcin Najman. - Zorganizowałem ten ostatni pojedynek i uważam, że było to pożegnanie godne mistrza - stwierdził Najman. Wtedy też między panami zrodziła w przyjaźń. - Andrzej tak naprawdę pokazał mi, jak należy trenować. Ponieważ sam już jestem na emeryturze, to mamy w końcu czas, aby wspólnie pochodzić po górach - dodał Marcin Najman.

Andrzej Gołota o powrocie na ring

Mimo że Andrzej Gołota już dawno zakończył swoją karierę sportową, to co jakiś czas dostaje propozycje powrotu na ring. - Traktuję je z przymrużeniem oka. Czas boksowania już się dla mnie zakończył. Teraz staram się próbować nowych rzeczy - mówił w Dzień Dobry TVN Andrzej Gołota. Były sportowiec zajmuje się przede wszystkim swoimi psami. - Spacery z nimi, czasem dwugodzinne, pozwalają mi utrzymać formę - podkreślił.

Jakie mam plany? Czy zamierza jeszcze zajmować się sportem, a może myśli o przeprowadzce do Polski? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości